Microsoft, Windows 10 ile o servisi bitiriyor

Windows Phone 8 ile hayatımıza giren bu özellik, Windows 10 ile birlikte tarih oluyor!

  • Cem Şancı
Windows 10 ile Rooms özelliği kalkıyor

Microsoft'un, Windows Phone 8'le birlikte kullanıcılarına sunduğu bir özellik olan Rooms'un (Odalar), Windows 10 ile ortadan kalkacağı ortaya çıktı. Kullanıcıların, dışarıya kapalı sohbet grupları oluşturarak bilgi, belge ve fotoğraf paylaşmasına, sohbet etmesine imkan veren Rooms özelliği şimdiden deaktif duruma geçti. Yeni sohbet odaları açmak artık mümkün değil ve eskilerinin de kullanımı dondurulmuş durumda.

Microsoft'un bu kararı almasında, Rooms'un çok az ilgi görmesinin payı var zira çoğu Windows Phone 8 kullanıcısı, telefonundaki Rooms özelliğinden bile habersiz veya bu özelliğin ne işe yaradığı hakkında hiçbir fikirleri yok. 

Dolayısıyla, Microsoft da kullanılmayan bir sevisi Windows 10'a ekleyerek sistemi ağırlaştırmak istemediğinden, Rooms'un kaldırıldığını duyurdu. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Kim Windows kullanıyor da bilecek

@20 Şub 2015 10:44 ben kullanıyorum

Gereksiz bir şeydi zaten iyi olmuş :D

ayfon kullanın ayfoonn

@20 Şub 2015 13:33 Ayfon mu o ne ya :D

o değil de dünyada ki çoğu insanın windowsun bir telefon sistemi yaptığından da haberi yoktur :)

Ben kullanıyorum windows süper.

sen kullanma kafi :) işini bilen kullansın yeterli :)

İnsanlar uluorta fotograflarını hatta hayatlarını paylaşmak varken neden bu işi gizli saklı yapsınlar ki! Show dünyasında herkesin birine göstereceği birşeyler vardır:) Zaten Facebook, Twitter ve Instagram da insanoğlunun bu özelliği ile para kazanmaktadır ama gizlilik arayanlar için Rooms iyi bir fikirdir. Teşhir de Gizlilik de asla ölmez. MS'in aldığı karar ticari açıdan doğru bir karardır ama işlevsel zenginlik açısından yanlış bir karardır; çünkü sayıları az da olsa Rooms'a ihtiyacı olan insanlar da var. Teşhirci dünyada gizliliğe önem veren insanların da olduğunu unutmamak gerekir. Kaldı ki teşhircilerin bile bir noktada gizliliğe ihtiyaçları olabileceklerini de aklımızdan çıkarmayalım...

@cleverman Ne boş bir yorumdur bu. Saydıkların bütün ağlarda özelleştirilbilir gizlilik ayarı var. hiç olmadı whatsappda grup kur.

bende ilk defa duydum

Oha Windowslu telefonlar mı var :/ nerede satılıyor incelemek isterim exe çalışıyo mu

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play