Microsoft'tan Linux'a Surface 3 müjdesi!

Microsoft'un Surface 3'ünü çok beğeniyor ancak onunla Linux kullanmak istiyorsunuz... O zaman bu haber sizi mutlu edecek!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft'tan Linux'a Surface 3 müjdesi!

Microsoft'un hibrit dizüstü bilgisayarı Surface 3'ten güzel haberler var. Cihazın özelliklerini seviyor fakat işletim sisteminden pek hazzetmiyorsanız, bu haber sizin için. Gelen habere göre Surface 3'ün dokunmatik desteği, şimdi Linux işletim sisteminde de çalışacak.

Gelen bilgilere göre Microsoft'un hibrit dizüstü bilgisayarı Surface 3'e gelecek sürücü güncellemeleriyle beraber, dokunmatik ekran özelliği artık yalnızca Windows platformunda çalışmayacak. Linux Kernel 4.8 sürümüyle de uyumlu olarak çalışacak dokunmatik ekran, yalnızca bir sürücü yüklemeye ihtiyaç duyuyor.

Bununla beraber Surface 3 sahibi olmak ve Linux işletim sistemiyle çalışmak isteyen kullanıcılar, dokunmatik ekrandan bu işletim sisteminde de faydalanabilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Sürücüye bir casus katmış olma ihtimali var ki, Linux'la çalışmaya izin veriyo :/

Microsoft Windows Vista 7-8-10 her yeni versiyonda daha da artan sorunlar ve kullanıcı şikayetleriyle dolu olduğu, Microsoft`un yeni Windows`larla eski Windows`u bile mumla aratacak kadar berbat işletim sistemi yaptığı bir dönemde, yani Microsoft`un kullanıcı kaptırma riski en yüksek olduğu bir dönemde; nereden geliyor bu Linux cesareti? ki bilen bilir Microsoft rekabetten hiç hazetmez iken. Cevap: Linux gizli Microsoft reklamı olan bir projeden başka birşey değil! Linux kullanın dediğimi anlay

@10 Ağustos 2016 20:21 Microsoft'u sevmem Windows'tanda fazla hoşlanmam ama mecburen windows kullanıyorum. Windows 10 gerçekten iyi bir yazılım.

@11 Ağustos 2016 21:52 Yalancıyı ne yapsınlar? Windows 10`tan yaka silken o kadar kullanıcıda Microsoft`a olan kıskançlıktan dolayı yerden yere vuruyor dimi? Burada şu anda yaptığınızı Zamanında Windows 8 için de yapıyordunuz öve öve bitiremiyordunuz. Windows 8 4 GB ramle 500 mb ramle çalışan Windows 7 gibi çalışıyor. internet bağlantısı bile sık sık kopup duruyor, bilgisayar içinde arama yaptığında sonuç listesinde web sonuçlarını da görüntülüyor [ne alakaysa (aynı saçmalık Linux`ta da var)].

@10 Ağustos 2016 20:21 Nihayet işi anlayan birini daha görebildim. Tebrikler.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play