Mozilla'da ilk günden istifa çağrısı!

Firefox'un mimarı Mozilla'nın yeni CEO'su, tarihin en hızlı istifa eden CEO'su olabilir!

  • Ertuğrul Süngü
İnternet devinde, büyük sorunlar!
Firmanın her bölümünden istifa çağrısı yapıldı

Geçtiğimiz haftanın son günlerinde, Firefox'un mimarı Mozilla, yeni bir CEO atadığını tüm dünyaya beyan etmişti. Bugün hemen herkesin kullandığı Java Script'i yazan ve aynı zamanda uzun yıllarını Mozilla'ya veren Brendan Eich, artık patron koltuğuna sahip. Peki, bu durumdan herkes mutlu mu?

Öyle görünüyor ki değil; hatta kendisi belki de teknoloji dünyasında en hızlı istifaya çağrılan başkan bile olabilir. Evet, doğru duydunuz. Kendisinin Kaliforniya'da yapılan ve eşcinsel evliliğe karşı gelen Proposition 8 kampanyasına para yardımı yaptığı ve insan haklarına karşı aldığı tutum yüzünden, Mozilla'da her düzeyden görevli, Eich'i istifaya davet etti. 

Eich'in atandığı dakika başlayan olaylarsa, her geçen gün biraz daha büyüyor. Hatta an itibariyle o kadar büyümüş durumda ki Mozilla Vakfı'nın çalışanları bile Eich'i istifaya çağırıyorlar. Yapılan açıklamalara göre, Mozilla'nın Open Badges projesinin başında bulunan Chris McAvoy atamaya karşı şu şekilde bir tweet attı; "Mozilla'yı çok seviyorum ama aldığı karardan dolayı hayal kırıklığına uğradım." Kendisinin attığı bir sonraki Tweet ise daha gerçekçi; "Ben bir Mozilla çalışanıyım ve Brendan Eich'in CEO'luktan istifa etmesini istiyorum".

Bu tweet haricindeyse birçok farklı istifa çağrısı yapılan Eich, ataması yapılır yapılmaz kendi bloguna, "Her türlü insan ilişkisini beslemek için, LGBT insanlarının hepsini, her bir bireyini Mozilla'ya davet ediyorum." dedi ve LGBT birlikleri ve kuruluşları ile dostane şekilde, birbirinden farklı planlar hazırlamak üzere olduklarını dile getirdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Dogru bir tavir sergileyen insani istifaya cagiracak derecede hastalikli insanlarla ayni dunyanin havasini teneffus etmek ne aci...

Ne zaman eşcincel evliliği gibi bir doğaya ve insanlığa aykırı, ucube bir durum insanlık hakkı oldu.

@02 Nis 2014 06:21 Hayvanlarin cogu esinseldir. Escinsellige destek verdigimden degil ama dogadan bahsediyorsan sogayi bilmelisin once. Ezbere konusmayin. Neymis escinsellik dogaya karsiymis. Hayatinda kopek bile gormemis sehir cocuklari dogadan bahsediyor, komik.

@02 Nis 2014 10:28 arkadaşım sonuna kadar haklısın. doğadan söz edenler köyde oturup da bir gün dahi koçların boğaların, horoz vb. hayvanların veyahut boğasak olan ineklerin başka bir hayvanın üstüne atladığını hemcinsleri ile ilişki kurmaya çalıştığını görmeden bilmeden doğa kanunlarından söz ederler.

@02 Nis 2014 16:41 Kendini Hayvanlarla eşdeğer görüyorsan ona bişey diyemeyiz..sana normal geliyorsa psikoloğa görün bi...Hayvanda o edep ahlak duygusu yoktur insana mahsustur o ...Zaten edep ahlak olmayan insanda da hayvanlıktan başka emareler görünmez...

Mozillada işlerin yolunda gitmediği belli

bende senin gibi farklı insanlara tahammül edemeyen hastalıklı biriyle aynı havayı solumaktan utanıyorum.

@02 Nis 2014 11:08 Utanabiliyor olman bile bir insanlık emaresi...Tüm Eşcinseller eşcinsel saplantısı olanlar savunuculuğa geçmiş..burda eşcinselliğe karşı olmaktan ziyade eşcinselliğe karşı olan birine karşı olmak durumu sözkonusu...

Burası faşistlerle dolmuş, ne zaman insanlara saygı duymayı öğreneceksiniz.

@02 Nis 2014 11:12 İşine gelmeyeni faşistlikle etiketlemek ancak bir cehalet göstergesidir..Faşistliğin anlamını öğre ondan sonra cümle içinde kur...

Eşcinselliğe karşı tavır koyanların yorumlarına ne kadar çok eksi oy verilmiş...Demekki Aramızda bu rezilliği kanıksayan içinde olan ne kadar insan evladı varmış..Kusura bakmayında bu rezilliğe destek vermek ne kadar özgürlükse karşı çıkmakta o kadar özgürlüktür..Madem göreve geldi çalışsın Adamı tecrit edecekler nerdeyse..sizin özgürlüğünüz menfaatinize keyfinize kadar ancak.

Eşcinsellik değil homofobi hastalıktır!

bu eşcinsellerden nefret eden ve aşağılayan komik ve cahil cühela güruha tavsiyem, bu kişilerde nefret söylemlerinin altında da gizli bir eşcinsellik isteğinin olduğudur. dikkat edin ona göre :)

@02 Nis 2014 15:39 Kendi iç dünyanı sormadı kimse sana..Herkes karşısındakini kendi gibi bilirmiş..seninkide o hesap..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost