NEC'den katlanabilen Android'li cep!

Sadece tek bir büyük erkran size yetmiyor mu? Öyleyse Japon devinin bu cebini çok seveceksiniz!

  • Zeynel A. Öztürk
NEC'in katlanabilen Android'li cebi ortaya çıktı!

Japon mobil sağlayıcısı NTT Docomo, yeni cep serisini tanıttı. Şirketin en dikkat cebi ise NEC tarafından üretilen çift ekranlı, katlanabilen Medias W N-05E.

Geçen seneki Mobil Dünya Kongresi'nde prototip olarak karşımıza çıkan Medias W N-05E, bu kez çift 4.3 inç ekranlı (her biri 540x960 çözünürlüğünde), 1.5GHz çift çekirdekli işlemci, 1GB RAM'li gerçek bir cep olarak karşımızda duruyor. 8 megapiksel arka kamera, 16GB dahili depolama ve microSDHC slotu gibi zengin özelliklere sahip cebin ekranları açıkken, köşeden köşeye ölçüldüğünde yaklaşık 5.6 inç.

Cebin çift ekranlı yapısı sayesinde iki uygulamayı aynı bağımsız olarak kullanmanız mümkün. Nisan ayında piyasaya sürülecek olan cihazın fiyatı ise şimdilik belli değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

çift ekranı ayrı ayrı farklı uygulamaları açmanın yanında tek ekranmış gibi oyunlarda da kullanılabilirse evet güzel bir tercih olabilir :)

aman allahım daha neler (saçmalıklar) göreceuk :D

gereksiz bi teknoloji olmuş

O ekranlar tamamen birleşmedikten sonra ne anlamı var

------- Almam

Bu cihazı yapanlar bunun aman aman bişiy olmadığını kesin biliyorlardı bence,amaçları dikkat çekecek bişiy yapmaktı başardılar,onlar aslında iyi bir cihaz değil de,iyi bir reklam yaptılar,kutluyorum.

şurda beş yorum yazan zihnisinir ve cahil arkadaşlara kapak olsun sizler bilmezsiniz nec firması çok büyük bir firmadır bazıları yokken o vardı önce bir gidin araştırın sonra konuşun ve yazın bence çığır açabilen bir cihaz ortada ben devim şu kadar telefon sattım diyen firmaların yapamadığını yaptı buda cesaret işidir tebrik ediyorum nec firmasını.

olay hoşuma gitti , büyük ekran tasımadan büyük ekran kullanma imkanı , telofonun kalitesini beğenirsem kesin alırım.

amatörler alışmadıkları şeyleri benimsemekte zorlanır. cihaz benim gözümde çok güzel bir tasarım ve üretim. hem fullHD bir tablet hem de mini bir netboook. aslında bir telefon olması da cabası. tabii, fotoğraf makinesi olması da. mobil GSM-TV olması da... benden 10 puan. bence geleceğin modeli.

Güzel ama uygulamar yönünden bir incelemek gerekir. Tabi ülkemizde satılıyorsa ki ben hiç görmedim

Çok güzel tasarım bence tek dez avantajı bu teli korumak zor alabilir çift ekranın kırılma riski fazla Ayrıca nec e laf eden arkadaşlar nec çok büyük firmadır dünyanın en büyük smd üreticisidir ve ayrıca sony nin alt kuruluşudur sahibi SONY dir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play