Nexus 7'si yandı, başına bunlar geldi

Tablet bilgisayarınız şarjdayken yanarsa ne düşünürsünüz bilemeyiz ama bu adamın mutlu olduğu kesin!

  • Berk Toparlak
Nexus 7'si yandı, başına bunlar geldi

Akıllı cihazların kimi zaman kötü kullanım biçiminden kimi zaman da kendiliğinden yandığı, eridiği ve hatta patladığı gibi haberlere denk gelebiliyoruz. Ancak yaşanan bu talihsizlikler bazen kullancısına yarar da sağlamıyor değil.

Geçtiğimiz günlerde Nexus 7 sahibi Çinli bir kullanıcı, tabletinin yanmış fotoğrafını ünlü Çinli Baidu arama motorunun forum bölümüne yükledi. Kullanıcının iddia ettiğine göre, Nexus 7 orijinal şarj aletiyle prize takılıyken dumanlar yükselmeye ve yanmaya başladı. Doğal olarak tablet sonunda kullanılamaz hale geldi.

Hikaye ne derece doğru bilinmez ama sonrasında yaşandığı iddia edilenler daha da ilginç. Fakat Çinli kullanıcının iddiasına göre, yaşadığı bu "talihsizlik" bir nevi işine yaramış. Müşterisinin yanan Nexus 7'sini değiştirmekle kalmayan Google, ona bir adet de Google Glass hediye etmiş.

Eğer hikaye doğruysa, Google'ın yaşananları pek de duyurma meraklısı olmadığı açık. Belki de arama devi, bu hikayenin yayılıp diğer müşterilerinin de Nexus 7'lerini yakmalarından korkuyordur...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bana biraz bilerek yakılmış gibi geldi çünkü onun şarj yeri burdaki resime göre sağda ve tam köşeden yanmaya başladığı çok belli

Bu da demek oluyor ki Glass kullanılabilir durumda?

Adam taklit mal yakmıştır. Muhtemelen yenisini veren de Gugıl'ın taklididir :-)

arkadaşlar sizi bilmem ama, ben bir ürünü satın aldım diyelim üretim hatası sonucu bataryası yanmış olsun bana bu ürünün yenisi verseler almam paramı geri isterim ve bu üretim sorunu tam anlamı ile düzeltmeden bir daha ürünlerini satın almam! ben canımı sokakta bulmadım, bu sorun yüzünden vücudu ciddi derecede yanan kişiler var!

oh ne güzel hemen bir nexus 7 alıp yakacağım :D yanında google glass hediye ($1500 kardayım sanırım :) )

adam dolandırıcı Google o elemanı dava açıp yargılatmalı...

yaw bnm tablet yandı bidaha kullanılabilir hale gelirmi acaba ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play