Nokia'da büyük deprem!

Nokia, tam da Lumia 920 ile rahat bir nefes alacakken, bu büyük depremle sarsıldı!

  • Ertuğrul Süngü
Nokia büyük bir adamı daha kaybetti

Nokia uzun süren sessizliğinin ardından, tam yeni Windows 8 Phone tabanlı telefonları ilepatlama yapmaya hazırlanmıştı ki bu sefer de şirketin görüntü alma departmanında çalışanönemli isimlerden bir tanesi onu terk etti.

Damian Dinngin, uzun süredir Nokia'nin görüntü bölümü başında bulunuyorduk. 41 Mega piksellikçok ses getiren Nokia 808 Pureview ve yeni Nokia Lumia 920 cihazlarında bulunan tüm kameraözellikleri üzerinde itinalı bir şekilde çalışan Dinngin, bu ay sonunda firma ile bağlarınıkoparacağını dile getirdi.

Nokia UK tarafından yapılan bir açıklamadaysa, kendisinin firma ile Finlandiya'ya taşınmaktansaişini bırakmayı tercih ettiği basına yapılan açıklamada kullanılan mazeret oldu. "Kendisi, firmaolarak girdiğimiz yeni yapılandırma gereğince, bulunduğu pozisyondan istifa etmiş durumda. 30 Kasim itibari ile artik firmamız ile alakalı tüm ilişkisini kesecek. Kendisine firmamız içinverdiği emeklerden dolayı teşekkür eder, hayatta başarılar dileriz." şeklinde bir basın açıklamasıyapan Nokia, kendisinin ne kadar değerli bir çalışanları olduğuna da değindi.

Dinning'nin verdiği bu karar, eminiz ki Nokia'a üzerinde büyük bir yara açacak zira kendisi 2004yılından beri firmanın tüm görüntü teknoloji departmanını omuzlarında taşıyordu üstlenmişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

samsunga gelirse 90 mp kameralık androidli telefonlar görmeye hazırlanın :D

@26 Kas 2012 16:09 samsungun zaten her şeyi büyütmekten başka yaptığı bir şey yoktu. artık megapiksel değerini de büyütüp milleti daha kolay kandırabilir.

@26 Kas 2012 16:09 bir o eksikti :P

lumialar ellerinde patladı demekki gariplerimin....

@26 Kas 2012 17:09 he he bu Dinngin in elinde patlamıştır kesin problem odur :p

sinofsky de gitti ne oldu etkilemez fazla

jaguar firmasında ne samsung'u :)

Kardesim Nokia Lumia ile rahat nefes falan alamaz. Nokia özüne dönecek gelistirilmis Symbian ile tuslu teller aletlerine biraz özen gösterecek ve Smartphone icinde Android ve Win 8 ile ürünler cikartacak baska yoluda yok sürekli kücülüyor yazik yani.

Birleşik kelimeler kullanmasanız daha rahat okusak?

Büyük firmalar büyük adamlar bulmaz, yetiştirir. Birini daha yetiştirir, sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sıkıntı olacak olsaydı Steve Jobs ölünce Apple'da sıkıntı olurdu. Nokia da ayrıca grafiğini yükseltiyor problem olmaz diye düşünüyorum.

Nokıa Androide geçmesse bu gidişle batar

sony e geçmiştir büyük marka sony

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play