Nokia tablet işini askıya aldı

Herkesin merakla beklediği yeni Nokia oyuncağından meraklılarını üzecek bir haber geldi...

Nokia tablet işini askıya aldı

Aylardır süren Nokia'nın tablet pazarında ne zaman boy göstereceği sorusu, uzun zamandır cevabını bulamamıştı. İddialar, birkaç gün sonra Barselona'da düzenlenecek Mobil Dünya Fuarı'nın (MWC), bunun için en güçlü aday olduğu yönündeydi. Ancak gelen son bilgilere göre Finlandıyalı dev, tablet işini bir kez daha askıya aldı.

Konuyla ilgilenen strateji uzmanlarına göre, Nokia apar topar tablet pazarına girmek yerine, bir müddet daha akıllı telefonlarıyla meşgul olacak. Böylece bu yılın başlarında ayyuka çıkan Nokia'nın Windows RT'li bir tabletle pazara merhaba diyeceği gün, belirsiz bir süre daha ertelenmiş oldu.

Uzmanlar, şirketin "önce akıllı telefonlar" stratejisini bir süre daha bırakmayacağını düşünüyor. Görünüşe bakılırsa Nokia, Lumia serisiyle Windows Phone 8 pazarındaki liderliğini pekiştirme amacında. Dolayısıyla elektronik devinden tablet müjdesi bekleyenler, biraz daha sabretmek durumunda kalacak.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

nokia hep geç kalıyorsun windows 8 şimdi girmenin tam zamanı

Bence en mantıklısını yapıyorlar. telefon kulvarı tam pekişmemişken tablet piyasasına girişmek pek iyi olmazdı.Kaldı ki piyasada çok güçlü tablet üreticileri var.

Sabırsızlıkla bekliyorum :-P q

Of ne tatlıydı o ya, çikolata gibi. Üzüldüm şimdi.:(

Geç kaldığı için mecburen yapılmayanı eklemek zorunda. Bu da zor gibi gözüküyor.

hata yapar win8 tabletler harika

Windows blue ile cikar bu bir strateji

artık kafaya takmam

Nokia windows blue yu bekliyor.ondan sonra bombalar patlayacak.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir