Pakistan da YouTube'u yasakladı!

Türkiye ve Tayland'dan sonra Pakistan da Youtube'u yasaklayan ülkeler kervanına katıldı.

Pakistan da YouTube'u yasakladı!

Pakistan, İslami değerlere zarar verdiği gerekçesi ile ülkenin Youtube sitesine erişimini kapattı. Pakistan Telekom tekeli, devlet tarafından uyarılarak Youtube'a erişimin tamamen engellenmesi emredildi. Yasağın nedeni, bir iddiaya göre zamanında büyük fırtınalar koparan ve Hz. Muhammed'i resimleyen karikatürlerin sitede görüntüleniyor olması.

Bir başka iddia ise yine İslam dinini hedefleyen vizyona girecek yeni bir filmin tanıtım filminin Youtube'da yayımlanıyor olması. Pakistan Internet servis sağlayıcıları derneğinden Wahaj-us-Siraj gelen emrin "ikinci bir emre kadar Youtube sitesine erişimin hemen kesilmesi" olduğunu açıkladı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Pakistan aramıza hoşgeldin . . .

Siteyi kapatacaklarına adı geçen video ile ilgili şikayette bulunup kaldırılmasını sağlasalar olmaz mı?

3. dünya ülkeleriyiz..

eğer siteye erişim engellenirse bu halk youtube'a şikayetlerini nasıl bildirecek ???

Ne diyebiliriz ki. Youtube iyice alıştı hassas değerlere zarar vermeye. vidyo silinse ne olur silinmese ne olur. iki gün sonra yine eklenir sonra silin deriz silinir sonra tekrar eklenir bu böle gider gelir... Yasaklanmasını destekliyorum. Yerli birçok site varken sırf hit almak için bunların yapılmasına anlam veremiyorum. link vereceksen yerli sitemden türkçe olan siteden link veririm hem sen kolay kullanırsın hemde izleyen insalar kolaylık yaşarlar.

tamamda hangi birini şikayet etsinler ki? silindi mi noluyor? ertesi gün yenisi ekleniyor. Öncelikle kontrolün sağlam olması lazım ne o saçma sapan yorumlar!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play