Paritus Akıllı Arama Çözümleri tanıtıldı!

Paritus Akıllı Arama Çözümleri'nin toplantısında birçok önemli isim bir araya geldi!

Paritus ortaya çıktı!

Türkçe düşünen algoritmasıyla Türkiye'nin önemli veri doğrulama, zenginleştirme ve koordinatlama yazılımı Paritus Akıllı Arama Çözümleri, 15 Ocak 2014 günü Wyndham Hotel'de düzenlenen ve Paritus işortakları ile müşterilerinin geniş katılımına sahne olan renkli bir lansman toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Paritus teknolojisini 2009 yılından bu yana geliştiren BT Bilgi Teknolojileri'nin düzenlediği toplantıya Paritus Veri Kalitesi ve Lokasyon Bazlı Hizmetler, Hizmet Planlama Yöneticisi Barış Işıklılar, Enpara.com Teknoloji ve Ürün / Süreç Yönetimi Bölüm Müdürü Cumhur Türkmen, NeoSinerji Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Mehmet Üst ile Infotech Kurucu Ortağı Ali Ufuk Peker konuşmacı olarak katıldılar.

Finans, perakende, lojistik, e-ticaret ve sigortacılık gibi çeşitli sektörlerden veri kalitesi ve veri yönetimi profesyonelleri ile IT yöneticilerinin de izleyici olarak yer aldığı toplantının açılış konuşmasını Paritus Akıllı Arama Çözümleri Ürün Müdürü Zuhal İşcan gerçekleştirdi. İşcan, açılış konuşmasında özetle şunları söyledi:

"Günümüzde kurumların altyapı itibarıyla teknoloji yatırımları açısından belli bir olgunluk seviyesine geldiğini görüyor ve bunu tabii ki memnuniyet verici buluyoruz. Ancak bugün profesyonellerin daha büyük bir sorunu var, o da mevcut bilgiden gerçek iş değeri elde etmek. Profesyonel yöneticiler günümüzde mevcut bilgiyle rakiplere göre ciddi bir fark yaratma olanağına sahip. Paritus'un kurumlara sunduğu katma değer tam bu noktada öne çıkıyor. Türkiye'nin dinamik kurumlarına nitelikli bilişim hizmetleri sunan BT Bilgi Teknolojileri'nin yatırımlarıyla düzenli olarak gelişen Paritus teknolojisi, sağladığı veri zenginleştirme, doğrulama ve koordinatlama olanaklarıyla kurumların veri kalitesinde çarpıcı değişimler yaratabiliyor. Teknolojik yeniliklere açık, esnek ve modüler bir yazılım olan Paritus'un veri kalitesi stratejilerinin vazgeçilmez bir bileşeni olmasından büyük bir gurur duyuyoruz".

Sınırsız müşteri deneyimi

Sınırsız müşteri deneyimi

Toplantının ilk sunumunu gerçekleştiren Paritus Veri Kalitesi ve Lokasyon Bazlı Hizmetler, Hizmet Planlama Yöneticisi Barış Işıklılar ABD'den örneklerle Veri Kalitesi ve Büyük Veri ekseninde yaşanan gelişmeler hakkında bilgi verdi. Işıklılar, Paritus'un bulanık mantığa dayalı akıllı arama teknolojisi hakkında izleyicileri aydınlattığı konuşmasında, kurumlar için önemli noktalara dikkat çekti. Işıklılar, "Türkiye için geliştirdiğimiz bulanık mantık ve doğal dil işleme algoritmaları; imla yanlışlarını, fonetik hataları, eksik kelimeleri, kısaltmaları, unvanları, varyasyonları ve pek çok yazım farklılığını dikkate alarak doğru veri kayıtlarını doğru zamanda saliseler içinde arayıp eşleştirebiliyor. Bunun gibi daha birçok özelliği ile Paritus, ana veri yönetimi, iş zekâsı ve veri kalitesi çalışmalarına önemli bir katkı sağlıyor" dedi.

Sınırsız müşteri deneyimi

Paritus kullanıcılarından Finansbank Enpara.com, bireysel bankacılıkta kişiye özel kaliteli hizmet anlayışını mobil teknolojiler ve kaliteli veri ile sahaya taşıyan sayılı kurumlar arasında yer alıyor. Enpara.com Teknoloji ve Ürün/Süreç Yönetimi Bölüm Müdürü Cumhur Türkmen, bire bir bankacılık hizmetlerinde süreç ve veri kalitesinin önemini vurgulayarak gerçekleştirdiği canlı sunumda şunları söyledi: "Müşteri deneyimi Enpara.com için çok ciddi bir konudur. Teknoloji, Enpara.com için sınırsız bir müşteri deneyimi anlamına geliyor. Paritus gibi teknolojiler ise bize müşteri deneyimini geliştirme konusunda önemli bir fırsat sağlıyor".

Kaliteli ve zenginleştirilmiş veri

Bulut ortamında geliştirdiği çözümlerle sigortacılık sektörüne yenilikçi bir açılım getiren NeoSinerji de Paritus lansman toplantısında büyük ilgi gördü. Sektörün kıdemli profesyonellerinden ve NeoSinerji Bilgi Teknolojileri Genel Müdürü Mehmet Üst, veri kalitesi yönünde sektörün kaydettiği gelişmeleri izleyicilerle paylaştı. Üst, "Kaliteli ve zenginleştirilmiş veri, bize bugün tekil müşterinin eksiksiz ve tam bir görüntüsünü verme potansiyeli taşıyor. Teknoloji sayesinde elimizde artık bu görüntüyü sağlayacak geocoding ve zenginleştirme olanakları var" dedi ve sözlerine şunları ekledi:
"Geocoding ve zenginleştirmenin, veri kalitesindeki rolüne vurgu yapan Üst, "Bugün artık birçok profesyonel, haklı olarak arkadaki sorunlu veriyle uğraşmak istemiyor. Rekabetçi bir ortamda birçok yönetici yapısal veya değil, elindeki veride saklı olan müşteri değerini görmeyi arzu ediyor".

Toplantının son konuşmasını gerçekleştiren Infotech Kurucu Ortağı Ali Ufuk Peker ise veri görselleştirmesinin profesyonellere yeni ufuklar açtığını söyleyerek, "Bugün hemen her alanda iş hedeflerimize uygun projeksiyonlarımızı görsel haritalara dökmemiz mümkün. Kaliteli verinin üzerinde kurgulanan bu haritalar pazarlamadan lojistiğe hemen her sektörde ve segmentte daha hızlı ve etkili kararlar alma imkânı sunuyor" dedi.
Çeşitli sektörlerden üst düzey yönetici ve profesyonellerin katılımıyla hareketli geçen Paritus Lansman Toplantısı, daha sonra gerçekleştirilen bir kokteylle sona erdi.

Okuyucu Yorumları