Philips, Smart TV'lerini Android'le donatıyor

Artık kimse Android'e hayır diyemiyor; onlar bile... İşte Android'e geçen son dev!

Philips, Smart TV'lerini Android'le donatıyor!

CES 2014, TV üreticilerinin güncel smart TV yazılımlarını göstermesi için en iyi yerlerden biri. Güncel yazılım demişken, şu sıralarda güncellemek, Android'e geçmek demek olabiliyor. TV üreticisi Philips, gelecekteki TV'lerinde Android kullanacağını resmi olarak duyurdu.

Nisan - Haziran ayları arasında Avrupa ve Rusya'ya gelecek Android'li televizyonlar, Google Play uygulama mağazasına bağlanıp uygulama indirebildiği gibi, Philips'in kendi Smart TV uygulamalarını da çalıştıracak. Philips'in Android'li TV serisinin nasıl bir donanıma sahip olacağı henüz tam olarak bilinmiyor, ancak firma cihazın "yeni, güçlü bir dört çekirdekli çip"ten bahsediyor. Bu yüzden TV'nizde Android oyunlarını oynarken takılma yaşama ihtimaliniz düşük.

Televizyonların Android işletim sistemini kullanacak olması, onların Android'li cep ve tabletlerle arasını elbette daha da sıkılaştıracak. iOS kablosuz paylaşım işlevinin bu gelişmeden olumsuz etkilenmemesi bekleniyor.

Philips TV'nin sahibi olan TP Vision'ın CEO'su Maarten de Vries, 2014'te üst uç birçok TV'nin Android'li olacağını, 2015'te ise Philips Smart TV'lerin çoğunun Android'le çalışacağını söylüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

philips' in android telefonları var ki duymasak da kurumsal olarak geçmedi sektörel kapsamını genişletti

2013 serisi philips smart tv leri androide yukseltme sansimiz olucak mi?

Bunlar tv yalnız @19:46 ziyaretçi

google androidi bedava dağıtıyorum ayağına tum kisisel bilgilerimizi toplayıp babalar gibi satıyor. sokakta birini çevirip iki soru sorsan adam seni dover. ama google bedavadan veriyor haberide yok umrunda da degil. ne kotu degilmi

@07 Oca 2014 00:25 Sen kimsin ki senin bilgilerini alsınlar :)

@07 Oca 2014 00:25 İşte aklı çalışan bir genç! Bravo! Durumun ne olduğunu anlamışsın! Bu sorun yakın gelecekte çözülecek. Ücretsiz milli masaüstü, mobil, endüstriyel, sunucu ve bulut sistemlerimiz ile sorunu çözeceğiz. Bütün projeler hazır ama DDT'nin startı vermesi gerekiyor. Bu iş için kendi programlama dilimizi, derleyicimizi, çekirdeğimizi, masaüstü ortamlarımızı, sistem mimarimizi ve 3. parti yazılımlarımızı bile oluşturacağız. Milli arama motorumuzu bile! Tabii ki dünyanın mevcut birikimlerinden de yararlanacağız. Dediğim gibi projeler hazır DDT'nin startı vermesi gerekiyor...

@07 Oca 2014 00:25 sanki diğer firmalar kişisel bilgileri almıyorlar. vizyonumuz bu kadar dar işte :)

Sonunda yahu. Her üretici dandik sistemini geliştiriyordu. Bir standart yoktu. Android bu akıllı TV'lere bir düzen getirebilir.

İyi olmuşta Google playden oyun indirince nası oynucz :D

@19kadir66 oyun konsolları ile oynayabileceksiniz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir