Pide ekmek arası casusluk kiti!

Bu haberi okuduğunuzda, satın aldığınız ekmeğe farklı bir gözle bakmaya başlayabilirsiniz!

  • Onur Seven
Pide ekmek arası casusluk kiti geliştirildi

Tel Aviv Üniversitesi güvenlik araştırmacıları, avuç içi büyüklüğündeki bir pide ekmeğin içerisine casus donanımları gizlemeyi başardı. Geliştirilen bu küçük radyo dalgası algılayıcısı ile birlikte kablosuz şifreli veriler kırılabiliyor. Bu atılımla birlikte casusluk aktiviteleri için daha büyük ölçekli ekipman gerekliliğinin ortadan kaldırılması hedefleniyor.

Pide ekmek içerisinde sığabilecek kadar küçük olan bu kit oldukça ucuz bir maliyete sahip olmasına rağmen son derece başarılı sonuçlar verebiliyor. Daniel Genkin, Itamar Pipman, Lev Pachmanov ve Eran Tromer tarafından hazırlanan bu çalışma Tel Aviv Üniversitesi siber-güvenlik konferansında tanıtıldı.

Araştırmacılar birçok dizüstü bilgisayar modelinin istem dışı yaydığı elektromanyetik dalgalarla birlikte sakladıkları şifreleri açığa çıkarabildiklerini ve bu durumun kolaylıkla manipüle edilebileceğini belirttiler.

Geliştirilen radyo alıcısının elde ettiği veriler Spectrogram üzerine aktarıldıktan sonra grafikteki sinyal değişimleri analiz ediliyor. Böylece şifrelerin çözülebilmesi sağlanıyor. Araştırmacılar bu casusluk kitinin şu an için 50 santimetrelik bir alanı kapsayabildiğini ve hedefin bu alan içinde olması gerektiğini de ekliyorlar. Şimdiki amaçları ise, bu mesafeyi olabildiğince artırmak!

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

CİHAZLARI FARK ETTİNİZ Mİ 2 SİDE LENOVO

işleri güçleri fitne fesat zaten siyonist zihniyet kafaları başka neye çalışır bunların? çoluk cçouk demeden insan öldürmeye... gerisini siz yazarsınız.

@05 Temmuz 2015 00:45 burda senin dediğin gibi bir olay yok.

@05 Temmuz 2015 00:45 yobazlığa devam et sen. hödük

Savaş cephede kazanılsa bu ekmek arası cihazlara gerek duyulmaz. Günümüzün savaşı teknolojik imkanları en üst seviyede kullanabilme savaşı olacak. Bilgi en büyük güçtür, zayıf noktalarını bildiğin iki kat donanıma sahip bir gücü zorlanmadan yenersin.

Ne var? Benimde satın aldığım DeLorean DMC-12`in içinde zaman makinası çıkmıştı!

@05 Temmuz 2015 19:18 Hayallerimden biridir o araba. Üstelik boya derdi de yok. Elektrikliye de çevirirsen deyme keyfine. Ame hurdasını bile buraya getirtmek için 10.000 dolar para istiyorlar. Bizde ise durum yarına su kesilirmi diye kara kara düşünülecek halde :/

Ne var yani bizde "kuran dinletince daha hızlı büyüyen bitki" bulduk.

Sen de yorum yaz