Pionr, Finans platformu Norma'yı Satın Aldığını Duyurdu

Finansal teknoloji uygulaması Norma, girişim kurucu teknoloji şirketi Pionr tarafından satın alındı. Şirket, satın almanın ardından Norma’yı yeni özelliklerle daha geniş bir kitleye hitap edecek şekilde müşterileriyle yeniden buluşturmayı hedefliyor.

Pionr, Finans platformu Norma'yı Satın Aldığını Duyurdu

Girişim kurucu teknoloji şirketi Pionr, KOBİ’lerin finansal ihtiyaçlarına yenilikçi çözümler getirmeyi amaçlayan Norma’yı satın aldığını duyurdu.

Pionr, Norma ile küçük ve orta ölçekli işletmeler olarak adlandırılan mikro kuruluşların ticari hesap açılışı, kart ve para transferleri, fatura takibi gibi temel finansal işlemlerini tek bir platform üzerinden yönetmelerine olanak sağlamayı amaçlıyor. Ayrıca Norma, müşterilere şirket kuruluşu ve sanal ofis kiralama gibi hizmetleri uygulama üzerinden gerçekleştirme imkanı sunarken, TR IBAN hesabı ve Norma Visa Card üzerinden 7/24 FAST ve EFT ile ücretsiz para transferi yapmayı da mümkün hale getiriyor.

KOBİ’ler Norma ile ticari krediler, dijital sigorta, mobil POS ve ücretsiz sadakat programından da yararlanabiliyor. Tüm bu işlemler birbirine entegre bir şekilde çalıştığı gibi, işletmeler finansal durumlarını tek bir ekrandan kontrol altında tutabiliyor.

Norma’nın Pionr bünyesine katıldığını açıklamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Pionr Kurucusu Yakup Sezer, “Pionr olarak mikro işletmelerin yeterince değer görmediklerine ve bu alanda ciddi bir boşluk olduğuna inanıyoruz. Biz kendi işini kuran bir mikro işletmenin kuruluşundan itibaren tüm ihtiyaçlarını tek bir yerden yönetebilmesini ve bu öngörülerle gelecekte de finansal bir otopilot gibi bazı servislerin otomatik olarak gerçekleştirilebilmesini istiyoruz. 2024 yılında 585.000, 2025 yılında 2,2 milyon, 2026 yılında 4,5 milyon ve 2027 yılında ise 12 milyon işlemle önemli bir kilometre taşına ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

Faaliyetlerine yeni başlayacak ya da halihazırda faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmeleri için geleneksel bankacılık hizmetlerinin ötesine geçen kapsamlı bir finans ürünleri platformu sunduklarını belirten Pionr Kurucusu Yakup Sezer, Norma olarak kredi, mobil POS, açık bankacılık gibi çözümlerinin yanı sıra hesap yönetimi, kart hizmetleri, para transferi, fatura düzenleme ve muhasebe gibi hizmetler sunarak iş dünyasının ihtiyaçlarını karşılama konusuna odaklandıklarını belirtiyor.

Norma’nın şu an 15 bin kullanıcısı bulunuyor ve temel bankacılık, ön muhasebe, finans danışmanlığı, açık bankacılık, e-dönüşüm çözümleri, şirket kaydı ve sanal ofis adresi gibi hizmetler sunuyor. Yapılan açıklamaya göre şirket, önümüzdeki aylarda mobil POS ile doğrudan bağlantılı ödemeler, e-fatura finansmanı, hızlı dijital sigorta, Norma Sadakat gibi çözümlerle verdikleri hizmetin kapsamını daha da genişletmeyi hedefliyor.