PS4'ü parça parça ettiler. İşte sonuç!

Ünlü site, PS4'ü de parça parça etti... İçinden çıkanlar ve fazlası, haberimizde!

PS4'ü parça parça ettiler. İşte sonuç!

Bazı insanlar PlayStation 4'lerine kavuşmaya başlarken, bazıları PS4'ü "parçalamak" ile meşgul durumda. Bütün bu olayların arasında da internet sitesi iFixit, PS4 için hızlı bir rapor hazırlamak ile uğraştı. Sony'nin yeni oyun konsolu, iFixit tarafından kolay bir şekilde parçalarına ayrılabilir ve eğer gerekirse tamir edilebilir bulundu.

PS4, rapordan, tamir edilebilirlik konusunda 10 üzerinden 8 almayı başardı. Ayrıca hiçbir parçası yapıştırıcı ile birleştirilmemiş olan konsol, garantisi bozulmadan açılabilir konumda. Başka bir deyiş ile, konsol, garantisi iptal olmayacak şekilde açılabilir ve hard diski gibi parçaları değiştirilebilir. Ancak konsol üzerindeki vidalar, normal kullanıcılar tarafından açılmasını engellemek adına özel güvenlik vidalarından oluşuyor. Bunun yanı sıra konsolun içerisindeki fan, sadece çıkarıp temizlemek için bile pek çok alete ihtiyaç duyuyor.

Raporda belirtilen bir diğer nokta ise bazı PS4 sahiplerinin, özellikle HDMI portu ile ilgili, sorun bildiriminde bulunmuş olması. Söylenene göre, port içerisindeki metal bir parça, HDMI kablosundaki bağlayıcı "dişlerin" bir kısmının çıkmasına sebep olabiliyor. iFixit'in konu ile ilgili söylemi ise, benzer sorunlar yaşayan PS4 kullanıcılarının HDMI portunun yamuk veya hasarlı olma ihtimalinin var olduğu.

İnsanlar ne zaman PS4'ün içini açma ihtiyacı duyarlar bilinmez ama, rahat açılabilir bir konsol, elbette ki pek çok kişiyi "temizlik" masrafından kurtaracaktır...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Parçalamak için geç bile kalmışlar. Her yeni çıkan aletin başına gelen şeydir bu. Bir manyak çıkar parçalar.

@poweralpha Ne desem bilemedim :) Bu sitenin amacı ne sence ?(İFİXİT)

aleti neden parça pinçik edeyim. rahatsızmısınız nesiniz ya :)

@20 Kas 2013 15:15 Amac piyasaya sürülen cihazin ne kadar kolay onarilabilecegini kullanicilara ögretmek.ifixit diye aratirsan bir cok farkli ürünün onarimi ile bilgi bulabilirsin. PS4'e gelecek olursak hdd'nin kolayca degistirilebilir olmasi iyi olmus. Böylece parasi olan yada paraya kiyan ssd ile degistirebilir.

bunda anlaşılmayacak bişey yok tabi ki break için. adamlar diyo ki "bak break için chip falan takılması gerekirse cihazın anakartına kolayca ulaşabilirsiniz. garantiye yollarsanız kolayca eski haline döndürebilirsiniz"

@20 Kas 2013 17:32 Sen Türkce'yi nerede ögrendin Arabistan'da mi? Break ile ne anlatmaya calisiyorsun? PS4'ün kirilip kopya oyun oynayacagini saniyorsan avucunu yalarsin. Ingilizce bildigini saniyorsan write in english so i can understand better.

Malzemeden kalite akıyor..

PS4'e çip denilen sistemi takmamız mümkün mü?Veya taktıktan sonra oyun atılırmı?

:D .............................

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir