PSP alev alarak patladı..

Mini oyun konsolları çocuklar için tehlike olabilir mi? Bu PSP kazası akıllara bu soruyu getirdi...

  • Yasemin Ağarer
PSP alev alarak patladı...

Hafta başında Sony'nin elde kullanılan oyun konsolu alevler içinde patlayarak 12 yaşında bir çocuğun yaralanmasına neden oldu.Çarşamba günü sabah saat 9 gibi Harold Clay'in PSP'si pantolonunda bir delik açacak kadar zarar vermekle kalmayıp cildinde de ikinci derecede yanıklar oluşmasına sebep oldu. Ailesi PSP'nin kapalı olduğunu ve giderek ısındığını söyledi. Sistemdeki oyunun Burnout serilerinden biri olması da ilginç bir rastlantı.

Sony batarya teknolojisi 2006 ve 2007 yıllarında notebook dünyasına oldukça zarar verdi ve Sony ve diğerlerini finansal açıdan oldukça zarara uğratan bir çok yangının çıkmasına neden oldu. Sonuç olarak bir çoğu geri toplandı. Eğer PSP için de tekrar geri toplama gerekirse, bu sadece Sony'nin zarar etmesine neden olmayacak, Nintendo karşısındaki pozisyonunu da oldukça zayıf düşürecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

vay beeeeeeeeeee sony nin çökmesini istemiyorum
inşallah geri toplanmaz psp min geri alınmasını istemen

inşallah toplanır ekranım kırık belki yaparlar...

sony çölecek yakında ps3 ler de mini atom bombası gibi patlayım salonunuzu havaya uçuracak :D

film izlerken, oyun oynarken isinan bir cihaz degil aslinda... sony pil isinde basarili. acaba cocugun kullanma hatasi mi var? belki de milyonda bir gerceklesen bir olaydir.

ÇEKMECEDE PATLAMASINDA NERDE PATLARSA PATLASIN BENİM PSP :D

sony elektronik işinden anlamıyor hangi ürününü kullandıysam hep sorunluydu

Sony Elektronikte kalite bakımında Çığır açmış bir markadır. Ama bu Batarya üretimini bir turlu aklım ermiyor. Özellikle geçmiş yıllarda sürekli hatalı üretim nedeni ile Toplanan diz ustu bilgisayarların bataryaların hep sony tarafından üretilmiş olması. Sony bu batarya işine iyi bir çözüm bulması gerekecek yoksa... duşunmek istemiyorum bile

sony isini bilir

bu sony batarya işinden çok çekti çekmeye de devam edecek gibi.

SADECE İSİM ''SONY'' HANGİ İŞİNDE BAŞARILI OLDUKİ ? PİYASAYA SÜRER SONRA GERİ ÇAĞIRIR TAM 10 YILDIR SONY MARKALI BİR ÜRÜN ALMADIM ALMAYACAĞIMDA (OBA ÇOK HAKLI...)

egemengiga bnce güzel ve haklı bi yorum yapmış vede mustafa91'i yorumu için kutluyorum ;) toplar larsa bn valla 500'e veriom alıonuzmu derim nede olsa bn para vererek aldım hadi topluyoruz diyip geri alcak deiller :) ayrıca bnde burnout legend ve dominator oynuyorum hala ööle bi olay olmadı ;) inş olmazda ki o .o.uk pille bişy yapmıştır da ööle olmuştur sony gayet babi firima 20 yıldır komşum aynı sony şarjlı pilleri kullana bilio hesap edin egemengiga nında dediği gibi hatta dahada fazlası milyonda deil senektokatrilyonda bir görülen bi olaydır piyangoda zavallıya vurmuş :S bn olsam maddi manevi tazmint davası açardım :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play