Putin, sonunda oyun kahramanı da oldu!

Dünya politikasına yön veren en önemli isimlerden biri, şimdi de oyun kahramanı oldu! Rakibi ise...

  • Levent Öztürk
Putin, sonunda oyun kahramanı da oldu!

Tarih boyunca önemli karakterler hep oyunlara konu olmuş ya da ilham vermiştir. Ancak bu oyun son zamanlarda sosyal medyada "yiğitliği" ile ön plana çıkan ve tarihten değil günümüzden bir lideri konu alıyor: Vladimir Putin.

Oyunun adı "You Don't Mess With Putin" ve tam olarak adının anlamını içeriyor. Putin'e bulaşılmaz... Oyun, Putin'in karşısına ise Zombi Rasputin'i koyuyor.

Oyunun fikir babası Michele Rocco Smeets, Belçikalı bir yapımcı ve Call of Duty, Black Ops: Zombies tarafından ilham aldığını söylüyor. Variety'nin haberine göre Smeets "Putin, sert adam imajına sahip ve ellerinin kirlenmesinden korkmuyor. Avlanıyor, at biniyor, ateş ediyor. Bir lider, güçlü olmalı ve bence Putin şu anda bu imajı doldurabilen tek dünya lideri." cümlelerini kullandı.

Bu oyun belli ki Putin'in güçlü cephanesine eklenen "uzlaşma" kozunu kullanmayacak. Belli olmayan ise Rasputin'in yaşayan ölüler ordusunda kimlerin olacağı. Yıllar boyu yer altın kalmaktan bıyığı bozulmuş bir Joseph Stalin, Rasputin'in arkasında yürüyecek mi? Veya başı açılmış ancak zekasından hiçbir şey kaybetmemiş bir Vladimir Lenin zombi saldırılarına öncülük edecek mi?

Henüz bu şekilde bilgilere sahip değiliz ancak oyunun ne zaman çıkacağı hakkında kesin bir fikrimiz var. 2013'ün belki de alanında en iyi oyunlarından biri olabilecek bu oyun Hollywood Reporter'ın söylediğine göre mükemmel bir zamanda piyasaya sürülecek: Cadılar Bayramı, yani 31 Ekim. Oyun hem iOS hem de Android için ücretsiz olacak ve yine kesin gözüyle bakabileceğimiz bir şey en fazla indirilen oyunlardan biri olacağı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bu oyunda Bush oyunu gibi Putin e yumruk atılabilecek mi acaba ?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play