Samsung'dan, iPhone iddiasına cevap geldi!

Samsung, iPhone'lara koyduğu iddia edilen garip ambargo hakkında kesin konuştu!

  • Cem Şancı
Samsung'dan, iPhone iddiasına cevap geldi!

Soçi'de başlamak üzere olan 2014 Kış Olimpiyatları hakkında ilginç bir iddia ortaya çıkmıştı. Oyunlara sponsor olan Samsung'un, yarışmalardaki atletlerin ve görevlilerin, Samsung marka olmayan telefonlarını, özellikle de sporcular arasında çok popüler olan iPhone'ları kameralara görünecek şekilde kullanmamalarını istediği iddia edilmişti.

Samsung şimdi bu iddiaları reddeden bir açıklama yaptı. Samsung'un, oyunlara katılan her atlete Samsung Glaxy cep hediye ettiğini hatırlatan firma, atletlere başka marka yasağı koyduğunu reddediyor. 

Fakat İsveç Olimpiyat Takımı iddialarında ısrarcı. Samsung'un hediye ettiği telefonlar karşılığında, takımda kimsenin başka bir markanın logosunu televizyonlarda göstermemesini şart koştuğunu iddia eden takım Samsung'un özellikle iPhone'lar konusunda çok hassas olduğunu da vurguluyorlar.

Samsung ise oyunlar sırasında ticari olarak kullanılabilecek tüm markaların ve cihazların Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından belirlenmiş ve onanmış olduğunu hatırlatarak, kendilerinin de hiçbir atlete kişisel kullanım konusunda bir kısıtlama getirmediklerini vurguladılar.

Bakalım oyunlar başladığında, atletlerin Samsung'a tepki göstermek için iPhone'larını televizyon kameralarının önünde kasten açıp kullandığı ilginç sahnelerle karşılaşacak mıyız?

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

zorba samsung böyledir işte. zorla kullandırtır.

@09 Şub 2014 14:06 asıl zorba Apple kıt zeka iSheep...

Ah Samsung Ah !!

istisnalar vardır ana ne kadar iphone kullanan gördüysem alayı cins yamuk tipler

samsung kapa çeneni otur yerine ya hem suçlu hem güçlü dengesiz :)

böyle inadına tepki göstereceksen o zaman sana verilen hediyeyi de kabul etmeyeceksin hem galaxy hediyeyi al hem "protesto" yapayım diye apple çıkar kullan... bunun adı -yaparlarsa eğer- şov yapmak olur.

Cok dogru demissin kardesim :)

grezimonk Allah senin bin defa belanı versin... nefret ediyorum senden...

@10 Şub 2014 13:59 asıl senin versin kıt zekalı iSheep...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play