Samsung'dan istendiğinde kıvrılan UHD TV!

Samsung'un tek düğmeyle isterseniz düz, isterseniz kavisli olabilen UHD TV'si ile tanışın!

Samsung'dan istendiğinde kıvrılan UHD TV!

Televizyonlarda en yeni trendlerden bir tanesi, kıvrık ekranlar. Peki ya her zaman kavisli bir ekranda film izlemek istemezseniz ne olacak?

Samsung'un yeni 78 inç'lik 4K televizyonu, tek bir düğme yoluyla düz veya kavisli bir hale gelebiliyor. Bendable TV, Kore'de 1 Ağustos'tan itibaren satışa sunulmuş durumda, ancak tüm dünyada ne zaman satışa sunulacağına dair şimdilik herhangi bir bilgi yok.

TV ilk olarak Ocak ayında düzenlenen CES şovunda gösterilmişti, ancak o sırada gösterilen panelin boyutu 85 inç idi. Ancak bu boyut, yeni TV'de 78 inç'e düşürülmüş bulunuyor. Cihazın fiyatı henüz açıklanmadı, ancak pek ucuz olmayacağını söylemeyeceğini tahmin etmek zor değil.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

çok gereksiz olmuş zaten lg ekran muhabbetini fazlasıyla aştı

Gereksiz.Tüplü tvde kavisli bi işe yaradığı yok

@03 Ağu 2014 15:10 Memleketimizin neden çağ atlayamadığı ortada.

allam ne kadar gereksiz bir özellik ya :)

Tüplü ekranlardaki kavis ile bunu bir tutmak biraz komik olur. Samsung kavisli ekran teknolojisini şu an piyasaya sürmesinin tek nedeni var o da; biz bunu yapabiliyoruz, demek istemelerinden ibaret. Evet bunu yapabiliyorlar. Kıvrılabilir bir ekranın varlığı teknolojik açıdan inkar edilemez bir gerçektir.

Yanlız gayet güzel bir düşünce. Çunku kavisli ekran karşısında oturmuş bir grup insandan sadece televizyonu ortalayan güzel görebilir. Sağda oturan sağı buzuşu, sıkışmış gorur soldakide solu vs vs. Bence güzel bir işlev çok kişi ile tv izlenecekse.

tr'de en az 20 bin liraya satarlar.

bu şekilde kavisli değil silindir gibi kavisli olma özelliği eklenmeli oyunlar için iyi olur televizyonun içine saklanır seyyar ekran olursun

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir