Samsung'dan yeni Windows 8'li ATIV ürünleri!

Samsung, Windows 8'in avantajlarından yararlanan bu yepyeni cihazlarını satışa sunuyor!

Samsung'dan Win 8'li bombalar

Dijital medya ve dijital yakınsama teknolojilerinde dünyanın lider teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung Electronics Co. Ltd, akıllı bilgisayarlara yönelik Windows 8 işletim sistemine dayanan yeni ATIV ürünlerini pazara sundu.

Samsung'un Windows işletim sistemli ürünlerinden oluşan ATIV Ailesinin iki üyesi Samsung ATIV Smart PC ve ATIV Smart PC Pro kullanıcılarına gelişmiş, üretken ve yaratıcı deneyimler sunarken kolay kullanım özellikleri ile onların yaşamlarını da kolaylaştırıyor.

Dikkat çeken bir tasarıma sahip Samsung ATIV Ailesinin bu iki iddialı ürünü dizüstü bilgisayarın gücü ile tablet PC'nin kullanım kolaylığını bir araya getiriyor.

Samsung ATIV Smart PC ve PC Pro'nun dizüstü bilgisayardan tablet PC'ye dönebilmesini mümkün kılan ayrılabilir özel klavyesi sayesinde cihazlar hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabiliyor. Geliştirilmiş hassasiyeti sayesinde bir görüntüyü zoomlamak, döndürmek, sayfalar arasında gezinmek için küçük bir kaydırma hareketi yeterli olurken, en son çıkan eğlence uygulamalarının tüm özellikleri kullanıcılara keyifli bir deneyim yaşatıyor.

ATIV Smart PC ve ATIV Smart PC Pro, Samsung'un S Pen'ini de yanında sunuyor. S Pen sayesinde kullanıcılar bilgisayarlarını tıpkı bir not defteri gibi kullanabiliyor. Karakalem rahatlığını bilgisayara getiren 1024 farklı seviyeli basınç hassasiyeti ile profesyonel tasarımcıların en zor gereksinimlerine bile cevap veren S Pen sayesinde el yazısıyla yazılan notlar da dijital hale getirilebiliyor.

Windows 8 deneyiminin yaşandığı en iyi bilgisayarlar olarak tanınan Samsung ATIV Ailesinin akıllı bilgisayarları Windows 8 için optimize edilmiş seri ile Windows 7 için hazırlanmış olan programlar da sorunsuz bir şekilde kullanılabiliyor. Seri ince tasarımını korurken performanstan da ödün vermiyor.
Ayrıca iki ürün de 3G iletişim teknolojisini destekleyen modeller de sunuyor.

Smart PC Pro

Smart PC Pro

Smart PC Pro

Samsung Smart PC Pro Intel Core i5 işlemci ve 4GB DDR belleğiyle profesyonel amaçlı kullanım ve multimedya içerikler için ideal bir seçenek oluştururken 11,6 inç büyüklüğündeki ekranı 1920x1080 gibi yüksek bir çözünürlük sunuyor. Cihaz tablet ve PC'nin birleşimi gibi görünse de pil ömrü açısından bir dizüstü bilgisayardan çok tablet performansı sunuyor ve 8 saate varan batarya performansıyla işin yarıda kalmasını engelliyor. Tablet bölümünün önünde 2MP arkasında ise 5 MP çözünürlüğünde birer kamerası bulunan Smart PC Pro; bir masaüstü bilgisayarın sunduğu donanım kapasitesi sayesinde hayatın bir çok ekran arasında bölünmesinin önüne geçiyor. Klavyesi ile birlikte sadece 1.6 kg. ağırlığa sahip Smart PC Pro; hayatını tek bir bilgisayarla sürdürmek isteyenlerin de tercihi oluyor.

Cihazda bir adet USB 3.0, mHDMI, miniSD ve klavye üzerinde iki adet ekstra USB 2.0 portu yer alıyor.

Smart PC

Samsung ATIV ailesinin Smart PC modeli, Intel Atom Z2760 işlemciye sahip.11.6 inç ekranıyla 1366x768 çözünürlüğe çıkabilen bilgisayarın bellek kapasitesi ise 2 GB. Cihazın batarya ömrü kullanım halindeyken 10 saat. Tablet kısmının ağırlığı 744 gr, klavye kısmı ile 1.45 kg.

Tablet bölümünün önünde 2MP arkasında ise flaşlı 8 MP çözünürlğünde birer kamerası bulunuyor.

Cihazda iki adet USB 2.0 (mHDMI, miniSD ve klavye üzerinde iki adet ekstra USB 2.0 portu yer alıyor.

Samsung'un hizmetlerle de zenginleşiyor

Samsung'un hizmetlerle de zenginleşiyor

ATIV Ailesinin Akıllı Bilgisayarları Samsung'un kendi geliştirdiği hizmet ve içerikler ile de zenginleşiyor !

Hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen ATIV ailesinin akıllı bilgisayarları yalnızca donanımıyla değil, içerik servisleriyle de büyük bir eğlenceyi içinde barındırıyor.

Samsung Family Story, eğlenceli ve sezgisel bir paylaşım deneyimi sunarken, Samsung'un ChatON hizmeti de Microsoft'un popüler People Hub servisi ile birlikte bu çok yönlü cihazlar üzerinden geniş bir yelpazede sosyal iletişim olanağı sağlıyor.

MS Store içerisinden yalnızca Samsung cihazlar için geliştirilen premium video servisi Samsung Sinema, en popüler filmlere, sevilen dizi ve çizgi filmlere anında erişim olanağı sağlarken, içerisinde binlerce yayının bulunduğu Samsung eKitap uygulaması da kullanıcılara kütüphanelerini yanlarında taşıma imkanı sunuyor.

Samsung Smart PC Pro için 1399$+KDV ve Smart PC için 949 $ + kdv tavsiye edilen satış fiyatı ile tüketiciye sunuluyor. Ayrıca Samsung Smart PC ve PC Pro'nun 3G'li modelleri Turkcell İletişim Merkezlerinde, internet hizmeti içinde aylık 98 TL'den başlayan fiyatlarla temin edilebilir.

Okuyucu Yorumları