Samsung Galaxy Note 7, bu kez de araba yaktı!

Patlayan ve alev alan Galaxy Note 7 vukuatlarına bir yenisi daha eklendi. Ama bu seferki hasar, biraz büyük...

  • Levent Öztürk
Note 7 bu sefer de Jeep'i yaktı...

Geçtiğimiz hafta Samsung, yaptığı duyuru ile Galaxy Note 7'lerinin 35 tanesinin batarya sorunu yaşadığını ve tüm Note 7'lerin geri çağrıldığını duyurmuştu. Ancak bu uyarı herkese ulaşmamış gibi görünüyor.

St. Petersburg, Florida'da, Fox 13'ün haberine göre bir adam, Jeep Grand Cherokee'si içerisinde Note 7'sini şarj etmekteydi. Nathan Dornacher, Note 7'yi konsolun ortasında şarjda bıraktığını ve eşi ile beraber aracı boşaltmaya başladıklarını söylüyor. Ancak kızları ve köpekleri arabaya geri gittiklerinde, bir sorun olduğunu fark etmişler.

Söylenene göre Note 7 alev almıştı ve alevler araç içerisinde yayılmaya başlamıştı. Kısa bir süre içerisinde de Dornacher'in arabası bir enkaza dönüştü. Dornacher'in Fox 13'e söylediğine göre geri çağırmadan haberi yoktu ve telefon gibi basit bir cihazın bu kadar büyük bir hasar yaratacağını hiç düşünmemişti.

Dornacher, henüz konu hakkında yeni bir yorum yapmamış olsa da, bir Samsung sözcüsünün söylediğine göre firmanın kazadan haberi var ve Dornacher'in durumunun incelenmesi için çalışmalara başladı. Şirket, gerekirse hasarı karşılayacağını da Dornacher'e bildirmiş. Dornacher de bu durumu Facebook üzerinden de doğrulamış durumda.

Dornacher'in Fox'a söylediğine göre, Galaxy Note 7'ye iPhone'dan geçiş yapmıştı: "Sanırım bir daha başka bir Samsung ürününü evime sokmayacağım."

Bu ve benzeri kaza haberleri, Samsung için oldukça şanssız bir zamana denk gelmiş durumda. Firma, Note 7'leri Apple'ın iPhone 7'sinden önce pazara sunarak elde etmiş olabileceği avantajın çok büyük bir kısmını (belki de tamamını) kaybetme ihtimali ile karşı karşıya. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Samsung u hayatıza sokmak hayati bir hatadır.

@10 Eylül 2016 14:02 Bu tarz sloganımsı lafları nerelerden buluyorsunuz...

Samsung acaba kendi sonunumu hazirliyor?marka olursun zaman alir ama hatan olursada insanlarin gözünde degerin kalmaz.

Iphone 7 çıktı ne note 7 si. Adam hata yapmış biraz daha bekleyip iphone 7 alabilirdi.

Nedense duyuru yapıldıktan sonra bu telefonu kullanmaya devam eden böyle büyük bir ölçekte markanın sözünü dinlemeden kullanan bu zatın sözleri bana pek inandırıcı gelmedi bu telefonu alan adam zaten kullanım amacı belli olan kişidir. Samsung cihazlari geri teslim edin demedigi zamanlarda boyle bir olay olsaydı tamam olmus yasanmis derdim ama aradan neredeyse 2 hafta gecmesine ragmen kullanip arabaya zarar gelince aglayan bir insanin zararinin karsilanmasigerekmemekte.Yinede arastirilmali.

Aklıma batarya üreticisi firma ve Apple ile ilgili komplo teorileri geliyor ama boşver gitsin diyorum kendi kendime! Tabii Samsung ve Apple ikilisi ile ilgili çok farklı bir teori de:)...

Arkadaş bu nedir ya Samsung bu ürünleri testten geçirmiyormu, yazık ya şu hale bak cihazı zorlar ısıtırsın eh belki yanar ama bu şarjda iken durduk yere pili patlıyor bu durumda en iyisi sony ve iPhone

Samsung 'a güven kalmadı artık. Telefon piyasaya çıkmadan bu gibi testlerden geçmiyormu yakında Nokia gibi tarihin karanlık sayfalarına gömülürse şaşırmamak lâzım.

Bu hamur daha çok su kaldırır!..

vay canına gerçek mi bu?

Abd Florida'da olması manidar. Anlaşılan apple olayı provoke etmek için çalışmalara başladı. Zira 7 serisiyle birlikte Samsung Apple ı tamamen al aşağı etti. Iphone 7 ses bile getirmedi yanında. Tek çare batarya krizini körükleyerek elmanın itibarını kurtarmak.

Note 7 alacaktım ama fikrim tamamen değişti. İPhone 7 plus alacağım

Samsung pil tedarikçisi rüşvetle sabotaj yapmış olabilir. Bundan karlı çıkan firmayı anlamak için deha olmaya, bunu yapmazlar demek içinde onları tanımamak gerekir. Malum o aklı yaşamı içinde en iyi anlayan millet Türk milletidir.

2 hafta önce heryerde toplatılması haber olan ce neredeyse ilkokul çocuklarının bile haneri olan bu telefonu hala kullanan ve sonra başına birşey gelince eywah çeken bir amerikalı, kafada bir sürü soru işareti. Bana haber bile saçma geldi.

Arabalar yanabildiği için asla araba almayacağım

Ne kadarda acımazsızsınız be. Sanki bundan önce hergün 1 samsung ürünü yanıyordu. Elinize geçirdiniz ya bir fırsat tepe tepe kullanın.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play