Sigortambir, Metaverse'te Sigortacılık Merkezi Açtı

Türkiye'nin sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren Sigortambir, metaverse evreninde bir Sigortacılık Merkezi açarak dikkatleri üzerine çekti. 

Sigortambir, Metaverse'te Sigortacılık Merkezi Açtı

Metaverse'ün adını çok sık duymaya başladı. Tüketicilerin yakından ilgilendiği metaverse için şirketler de çeşitli çalışmalar yapıyor. Türkiye'nin sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren Sigortambir, metaverse evreninde bir Sigortacılık Merkezi açarak dikkatleri üzerine çekti.

Sigortambir'in Metaverse'teki Sigortacılık Merkezi

Sigortambir, metaverse'te bir merkez açtı. Tüm sigortacılık branşlarındaki hizmetlerini metaverse'te de müşterilerine sunacak olan Sigortambir, böylece yeni dünya düzenine ayak uydurduğunu söylüyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Birtep Grup CEO’su Kürşat Köz, "Metaverse evreninde de Sigortacılık Merkezi’mizi açarak, yeni dünya düzenine hızlı bir şekilde uyum sağladık" dedi.

Sigortambir İş Geliştirme Lideri Ahmet Kaya ise metaverse'te markaların yeni deneyimler yaşatmaya başladığına değindi. Metaverse için kendilerinin de gerekli aksiyonu aldıklarının altını çizen Kaya, "Sigortambir’in sigortacılığı tüm kitlelere yayma, sigorta bilincini arttırma misyonu doğrultusunda tüm platformlarda yer alıyoruz. Bu kapsamda Metaverse üzerinden müşterilerimize farklı ve etkili deneyimler sunmayı planlıyoruz" dedi.

Kaya sözlerini şöyle sonlandırdı:

"Özellikle Z kuşağının iş hayatında daha da aktif rol almaya başlamasıyla birlikte metaverse’ün öneminin daha da artacağını biliyoruz. Sigortanın da insanın ve riskin olacağı her evrende her zaman var olacağını önemle ifade etmek istiyoruz. Sigortambir olarak Metaverse’deki Sigortacılık Merkezi’mizi OvrLand evreninde Sigortambir’in gerçek dünyadaki Genel Müdürlük binasına konumlandırdık. Metaverse dünyasında da sigortanın bir lüks değil, ihtiyaç olacağını biliyor ve bu doğrultuda adımlar atıyoruz’’

Bu haber CHIP Online ve BTCHaber işbirliği ile hazırlanmıştır.