Snapchat 3 milyarlık teklifi nasıl reddetti?

Facebook satın almak için 3 milyar dolar teklif etti, bu site elinin tersiyle itti. Hangi site mi?

Snapchat 3 milyarlık teklifi nasıl reddetti?

Facebook'un 3 milyar dolarlık cazip teklifini geri çeviren Snapchat CEO'sunun kararının arkasındaki neden ortaya çıktı.

23 yaşındaki CEO Evan Spiegel, 2 yıllık şirketine Facebook'tan gelen teklifi elinin tersiyle geri itti. Spiegel'in düşüncesi, biraz daha dayanabilmeleri halinde daha fazla para kazanabilecekleri yönünde. CEO, şu an yükselişte olan uygulamasının daha çok üye kazanabileceğine inanıyor.

Bir foto-mesajlaşma uygulaması olan Snapchat, Stanford Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştiriliyor. Kullanıcılarının fotoğraf çekmesine, video kaydetmesine ve bunlara metin, çizimler eklemesine izin veren uygulama, son olarak ortaya çıkan çalışmayı bir alıcı listesine göndermeye olanak tanıyor. Alıcılar "snap" adındaki bu gönderilere sadece 10 saniye bakabiliyorlar. Bu sürenin ardından snap'ler sunucudan siliniyor.

The Verge'ün iddiasına göre Google, 4 milyar dolara Snapchat'i satın almak istedi ancak arama devinin bu teklifi de Snapchat tarafından geri çevrildi.

Şirket gelir elde etmese de Spiegel, Ekim 2012'de Snapchat takımının satın alınmayı düşünmediğini söylemişti. Uygulamanın Eylül itibariyle günde 350 snap ürettiği söyleniyor. Dolayısıyla firmanın yakın gelecekte daha büyük bir teklif alması olası.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bravo. Adammış adam... Parayı görünce kıvırmamış !

@19 Kas 2013 12:51 Senin önüne 4 milyon koysalar Türkçe'yi bile unutursun.

yazının başında facebook 3 milyar dolardan açmış yazının sonuna doğru teklif 4 milyar olmuş.. bence CEO'nun o kadar beklemesine gerek yok. CHIP makaleyi biraz daha uzun tutsaydı 10 milyar dolara kadar yolu vardı..

@çhip10line google yazıyor bilader

@çhip10line Yalnız 4 ü veren Google nasıl okudun?

@çhip10line Google, 4 milyar dolara Snapchat'i satın almak istedi İyi oku :D

@çhip10line Sen de yazılanı düzgün okusaydın 23 yaşında CEO olurdur.

@çhip10line iyi oku > google 4 milyar yaziyor

@19 Kas 2013 16:25 hangi firmanın ne kadar verdiği okuyabiliyorum ? Okuma yazmamız var çok şükür, tek tek hepinize açıklamamı yapalım.. facebook 3 vermiş, google 4 vermiş yazı devam etse microsoft 5 verecek, bizim bakkal hüsnü 6 verecek.. demekti istediğim.. hepiniz emme basma tulumba gibi aynı şeyi yazmışsınız..

@19 Kas 2013 16:25 hangi firmanın ne kadar verdiği okuyabiliyorum ? Okuma yazmamız var çok şükür, tek tek hepinize açıklamamı yapalım.. facebook 3 vermiş, google 4 vermiş yazı devam etse microsoft 5 verecek, bizim bakkal hüsnü 6 verecek.. demekti istediğim.. hepiniz emme basma tulumba gibi aynı şeyi yazmışsınız..

3 milyar dolar yetmiyo da daha fazla kazanmaya bakıyor yok artık!

facebook onuda alsaydıı msjları silmek yerine arşivlerdi :D:D

günde 350 biraz az değilmi?

vakti zamanında yahoo facebook'u almak için 2006 yılında 1,5 milyar dolar teklif etmişti. zuckerberg ise benim şirketimin değeri 8 milyar dolar demişti ve geri çevirmişti. şimdi değeri 100 milyar dolar ve yahoo'yu 2 kere satın alabilecek durumda. http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/394451.asp

Hep aynı yerlerde çıkıyor hep üniversite hep aynı ülke bari ingiltere de çıksa dünyanın en iyi üniversiteler i orda ama 1 çıkmadı ingiltereden bem satardim alırdım parayi ömür boyu istediğim her seyi yapardım hiç çalışmadan cunku bu para harcasanda bitmez

@19 Kas 2013 19:39 Eğer onlar da senin gibi düşünseydi şu an hiç bir şey üretemezlerdi tıpkı senin gibi...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir