Son sürümleri daha az kilitleniyor!

Android ve iOS'un hangi sürümleri, ne kadar kilitleniyor? Cevabı işte bu araştırma veriyor!

Yeni Android ve iOS sürümleri daha az kilitleniyor

Yeni telefonunuzun eskisinden az kilitlendiğini hissettiyseniz, haklı olabilirsiniz. Yeni bir araştırmaya göre Android ve iOS'un daha yeni sürümleri, çok daha az kilitleniyor.

Crittercism'in araştırmasına göre Gingerbread veya iOS 6 gibi eski sürümlerde ise uygulamalar, çok daha sık kilitleniyorlar. Araştırmaya göre en kararlı çalışan cihazlar ise Samsung Galaxy S4 ve iPhone 5. Araştırmanın bir başka sonucu, her tür tabletin kilitlenme konusunda daha sorunsuz olduğu.

Apple ve Google'ın platformlarındaki hataları onarmak için yoğun çaba gösterdiği biliniyor. Bu yüzden araştırmanın sonuçlarında şaşılacak bir durum da yok. Araştırmanın sadece üçüncü parti uygulamalardaki kilitlenmeleri test ettiğini, birinci parti uygulama hatalarını test etmediğini söyleyelim.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

lg g2 kullanıyorum v4.2 daha kilitlendiğini görmedim. Ama samsung galaxy de öylemiydi sürekli hata raporu alıyordum.

malesef samsung galaxy s3 de böyle olmuyor aksine android 4.3 en son güncelleme olan I9300XXUGNB6 versiyon firmware de donmalar oluyor ve bazen telefonu yeniden başlatmak gerekiyor.

kitlenme ve iOS? şakasınız herhalde.....

Doğal olan budur en son sürüm iyileştirmeler içerir

iPhone 5 için en stabil sürüm 6.1.4'tür. Öncesi ve özellikle sonrasından çok daha kaliteli çalışmaktadır. Eğer ikinci el iPhone 5 piyasasına göz atarsanız iOS 6.1.4 sürümlü bir iPhone 5 ortalama 200 lira daha pahalı satılmaktadır. (Yorumumu eksileyenler ise iOS 7'ye geçme pişmanlığını yaşamış kıskançlık belirtisi olarak da eksi tuşuna basmış olan arkadaşlardır.) Herkese saygılar.

android 4.4.2 samsung galaxy s4 kullaniyorum ve grecekten de cok cok stabil ve hizli...bir onceki surumleinde de bende kilitlenme olmamisti.

Lg g2 en iyi android telefonu. Gerçekten pilinden tutun görselliği ne kadar muhteşem.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir