Sonunda onun da fiyatı sızdı...

Windows 8'in içinde dahili olarak yer almayacak eski göz ağrımıza kavuşmak için ne kadar ödeyeceğiz?

Sonunda onun da fiyatı sızdı...

Avrupa Birliği'nin kararlarıyla başı belada olan Microsoft bilindiği gibi Media Center'ı da Windows 7'nin dışına almıştı. Windows 8'de bu karar tüm dünyaya taşındı.  Gerek fiyatları aşağıda tutmak, gerekse ülkelerle kötü olmamak için bu yolu seçen Microsoft, Windows Media Center'ın fiyatını henüz açıklamamıştı.

WindowsBlogItalia Microsoft'un fiyatlandırmasına ait bir ekran görüntüsü yayınlandı. Buna göre Media Center'ı ayrıca isteyen kullanıcılar, Microsoft Uygulama dükkanından Media Center'ı 9.99 Euro karşılığında indirebilecekler.

Bir çok codec ve formatı destekleyen Windows Media Center'ın bu ücretli codecler yüzünden fiyatları daha yüksek tutmak yerine Windows 8'in dışına aldığı biliniyor.

Windows Media Center, TV ve Radyo yayınlarını izleyebileceğiniz ve TV'nize ve diğer DLNA cihazlara aktarabileceğiniz seçenekler sunuyor. Ama yine de Windows Media Player ile karıştırılmaması gerekiyor. Windows Media Player Windows 8 ile yine ücretsiz gelecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Fiyatı çok yüksek tutmuşlar. Hem Win Media Center çok saçma. iTunes daha iyi.

media centeri almaya ne gerek var bisürrü program var piyasada onları kullanın

Bizim ülkemizde Media Center'ı kullanan yada kullanabilen kaç kişi var. Bir elin parmaklarını geçmez diye düşünüyorum. Fakat yurtdışında durum pekte öyle değil. Özellikle anadili ingilizce olan insanlar için. Çünkü yüzlerce şeyi entegere edebiliyorlar Media Center'a, ancak Türkçe uygulama maalesef ki bulunmamakta. Olsa bile onlarda kullanılmamakta. Media Center ne işe yarar ondan bihaber olanlar lütfen yorum yapmasınlar. Saygı ve bütün sevgimle...

ben hem mac hem windows kullanıyorum ama ne itunes windowsta ne de office mac'te orijinal platformları kadar güzel çalışmıyorlar. satış stratejisi düzgün program yapmıyorlar birbirlerine malesef

windows 8 ile 7 arasındaki fark sadece 10 dolar mıymış? Gerçekte niye daha fazla?

msn,ieyide dışarı alsınlar kullanan var mı ki?

wlc dururken niye ? :-)

windows 7 en iyisi. windows media centeri tüm özelliklereiyle kullanıyorum. ama türklere göre değil. bizde herşeyin kaçağı var. ondan için türkiye korsanla idare eder. bizi aşar böle şeyler.

sanki her şey tam dört dörlük olacakta media center kusur kaldı. bi dünya yazılım var. kimin ne işi olur m.center ile. adam akıllı bi işletim sistemi çıkarsınlar yeter. gerçi win7 den gayet memnunuz. kusursuz ve adam gibi bişi derken win7 nin üzerine katılarak çok daha hızlı ve oturaklı bir sistem bekliyoruz.

8 den beklentileriniz cok fazla olmasin tablet ve akilli telefon icin cikacak olan bu sistem sanki zoraki olarak pc yede geliyor gibi vista gibi tutulmayan bir seri olacaktir 7 uzun sure daha kullanilmaya devam eder

8 den beklentileriniz cok fazla olmasin tablet ve akilli telefon icin cikacak olan bu sistem sanki zoraki olarak pc yede geliyor gibi vista gibi tutulmayan bir seri olacaktir 7 uzun sure daha kullanilmaya devam eder

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir