Sony'den PS4'e bomba yetenek!

PS4'e eklenmek üzere olan yeni özellik, konsol savaşının seyrini bir anda değiştirecek kadar önemli!

  • Ertuğrul Süngü
Sony'den PS4'e bomba yetenek!
Microsoft da benzeri bir proje üzerinde çalışıyor

Sony bir süre önce yeni oyun konsolu olan PS4 için özel olarak hazırlanan "Playstation Now" oyun servisinin müjdesini vermişti. Bu yeni yazılım ile eski PlayStation 3 oyunlarını oynayacağımız resmiyet kazanırken, yeni bir dedikoduya göre Sony, PS1 ve PS2 oyunlarını da PS4 üzerinde oynamamız için yoğun bir şekilde çalışıyor.

Eurogamer'ın, isimsiz bir kaynak üzerinden yaptığı habere göre PS1 ve PS2 oyunlarını, PS4 üzerinde geliştirilmiş ve yenilenmiş şekilde oynayabileceğiz. Tamamen HD görüntü kalitesine dönüştürüleceği iddia edilen oyunları ne zaman deneyim edebileceğimiz hakkındaysa ne yazık ki hiçbir bilgi verilmedi. Yayınlanan haberin genelindeyse, başta PlayStation 3 oyunları olmak üzere, yeni yazılım ile birçok farklı oyuna ulaşılabileceği de beyan edildi. Zaman ile ilgili değinilen tek noktaysa, yazılımın bu yaz içerisinde beta aşamasına geçeceği yönünde oldu.

PS4 ve Xbox One Aralık ayında piyasaya çıktıklarında, eski modellerindeki oyunları oynatmak gibi bir kabiliyeti barındırmıyorlardı. Öyle görünüyor ki yeni savaş platformu, geriye dönük oyun desteği üzerinden oluşuyor. Zira Microsoft da kendi stream sunucusu üzerinde çalışıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Mouse desteği koyunda bomba neymiş görsünler :)

@30 Oca 2014 19:00 bak güzel bi teklif olmuş :)

@30 Oca 2014 19:00 Mouse desteğiyle PC devri adeta biter. Çok net.

@30 Oca 2014 19:00 mause desteği koyarlarsa mevcut playstation'umu satarım, oyun oynama zevkini öldüren, herkesi birer keskin nişancı haline getiren bir şey mouse, pisi pisicilere mouse ile mutluluklar...

@30 Oca 2014 19:00 Hariden mouse ve klavye desteği koysunlar. PCyi tamamen unuttururlar insana. :)

@30 Oca 2014 19:00 Var zaten XIM4 diye arat bulursun.

Sırf Ps1 oyunlarınıda çalıştırcak diye birsürü PS4 alan olacak bence :)

işte bu harika. en kısa sürede bu konsolu almalıyım :)

Yaramaz bi ise

Benim tonla para verip aldigim ps3 oyununuda oynatmayacaksa niye alayim ki ben o aleti her oyun icin konsol mu degistiricem. Ps4 un ustune ps3 u koyarim artik

Crash bandicoot <3

@01 Şub 2014 13:25 adamımsın dostum..

PS3 daha iy PS4 ten

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost