Sony Xperia X Performance ve fazlası hazır!

Sony, yeni Xperia'larını ve fazlasını Mobil Dünya Kongresi'nde resmi olarak tanıttı!

  • Zeynel A. Öztürk
Sony Xperia X, Xperia XA ve fazlası tanıtıldı!

Sony, üç yeni telefonunu Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'nde bu sabah tanıttı. Xperia X, Xperia serisinin "yeni görünümlü" ilk üyesi iken Xperia XA, biraz daha büyük ekranla ve daha ince bir çerçeveyle geliyor. Xperia X Performance ise Sony'nin yeni amiral gemisi telefonu.

Sony, zamanlarının büyük kısmını yeni amiral gemisinin tasarımını yenilemeye, kamera performansını geliştirmeye ve pil ömrünü uzatmaya harcadıklarını söylüyor. Yeni "spontaneous capture" işlevi, hızla odaklanmanıza izin verirken Sony'nin kameralarından ödünç alınan yeni melez otomatik odaklanma, hareket halindeki bir özneyi seçmenize izin veriyor. Böylece hareketler tahmin ediliyor ve bulanıklık efekti ortadan kaldırılıyor. Yeni işlevin ne kadar iyi çalıştığını cihazı deneme fırsatı bulduğumuzda göreceğiz.

5 inç'lik 1080p ekrana sahip Xperia X Performance'ın Qualcomm'un en hızlı işlemcisi Snapdragon 820'yle geldiğini, 3GB RAM, 32GB depolama alanı ve microSD slotuna sahip olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte diğer telefonların teknik detayları ise henüz tam olarak bilinmiyor. Sony, tanıtımında ekran boyutu, çözünürlük, ağırlık gibi çoğu detaydan bahsetmedi. 

Yeni telefonların pil kapasitesi açıklanmasa da Sony'ye göre cihazlar, iki gün ayakta kalabiliyor. "Bu yaz" piyasaya sürülecek olan Xperia X ve Xperia XA'nın beyaz, "Graphite Black", "Lime Gold" ve "Rose Gold" olmak üzere dört renk seçeneği bulunacak.

Xperia Ear (ve fazlası)

Sony, bugünkü etkinliğinde garip görümlü başka cihazlar da tanıttı. Bunlardan Xperia Ear, sesli komutlarla takviminizi kontrol etmenize, haberlere veya hava durumuna göz atmanıza olanak tanıyor. Xperia Ear, yol tarifi, web'de arama gibi diğer akıllı asistan özelliklerine de sahip. Cihaz yalnızca Xperia'larla değil, diğer Android'li telefonlarla da çalışabiliyor.

Xperia Eye ve Xperia Projector

Şu an konsept aşamasındaki Xperia Eye ise giyilebilen, 360 derecelik lense sahip geniş açılı bir kamera. Xperia Projector, herhangi bir yüzeye dokunarak cihazlarla etkileşimde bulunmanıza olanak tanırken Xperia Agent, dahili kamera ve projektöre sahip akıllı bir asistan. Bu cihazlar da henüz kullanıma hazır değiller.

Xperia Projector, Eye ve Agent'ın ne zaman piyasaya sürüleceği henüz bilinmiyor, ancak Xperia Ear, yaz aylarında satışa sunulacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Cop almayin aldirmayin

Harika sony bir numara

Telefonun sağ tarafını gostermiyorlar

yaptığın iş değil sony .ben samsunga lg ye laf ediyordum ha bire tel çıkarıyorlar diye.iyice onlara benzemeye başladın

ne kadar açsınız yeni teknolojiyi herkesin kullanması bu kadarmı zorunuza gidiyor önceki modeller hala yüksek teknoloji oluyor ama fiyatları düşüyor buda halka yarıyor ama siz havanızı atacaksınız ya bak en üstü bende vede çok pahalı bumudur yani

Merak etme arkadaşım.Bu dünya'da Samsung'dan daha fazla cep telefonu çeşidi olan bir marka YOK! Sony bile samsung'un eline su dökemez.Biz sadece Avrupa'daki çeşitlerini biliriz.Birde Kore'deki çeşitlerini görmelisin,derim... Kasa olarak en sağlam telefon Iphone fakat Sony'nin üstün olduğu bazı yerler var.Sanırım bu noktalarını güçlendirmekte kararlılar.

x performance amiral gemisi değil..orta üst segment.amiral gemisi olsa z5 ten pahalı olurdu ki öyle bi durum yok.bu haliyle bile samsung ve lgnin o dandik amiral gemileri s7 ve g5 i tokatlar o ayrı konu..

Sen de yorum yaz