Sony'nin DVD ve Blu-ray Hayalleri Çöktü!

Sony, artan internet bağlantı hızı ile gelişen çevrimiçi video teknolojisi ile rekabet edemedi; DVD ve Blu-ray işinde tam bir çöküntü yaşadı!

  • Ali Ruhi Öztürk
Sony'nin DVD ve Blu-ray Hayalleri Çöktü!

Sony'nin DVD ve Blu-ray gelirleri tahmin edilenden çok daha hızlı çöktü ve şirket, film piyasasına yaptığı 1 milyar dolar yatırımı geri çekmek zorunda kaldı. Sony'nin film ve TV yöneticisi Ocak ayının başında istifa etmişti.

Sony, fiziksel medya talebinin beklenenden daha hızlı bir şekilde daralması nedeniyle aynı işletmede 2014 yılında bir değer düşüklüğü yaşamıştı.

Sony, 2004'ten beri hiç para kaybetmemişti, ancak son bir kaç yıldır şirketin performansı düşüş yaşıyor. Playstation 4'ün başarısı Apple'ın eğlence sektöründe yükselmesiyle gölgede kaldı. Samsung, zaten dar olan mobil teknoloji piyasasında Sony'nin Vita'sına yer bırakmadı ve TV piyasasında da Sony'ye kök söktürdü. Sony, TV işini dağıttı ve cep telefonu işinden de çekileceği konuşuluyor.

Japon teknoloji devi bu yıldan hala ümidini kesmiş değil. Şirket gereksiz yatırımları keserek yılı pozitif şekilde bitirmek istiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Qrio, aibo yu kaldirarak vaio yu ise satarak cok buyuk hata etti.. sony gelecegi goren basarili bir sirketti 2004 ten sonra sacma sapan isler yaparak batma noktasina geldi. Ele ayaga dusme icine girdiler kalite yok oldu artik basit bir sirket konumunda. Cizgisini bozmadan ev eglencesinin premium sinifinda kalmaya devam etmeliydi

SONY MUSİC SONY PİCTURES SONY PLAYSTATİON GİBİ TEKNOLOJİLER ÜRETEN BİR TANE MARKA VARMI ACABA

Ayrıca BrD'leri çok pahalıya satılıyor. Film zaten olması gerektiği yerde iyi para kırıyor, bir de gösterimden düştükten sonra fiziksel medyadan kırmaya çalışıyorlar. Tamam, doğaldır, ikinci elden dağıtan firma da bir şeyler kazanmalı ki devamlılık sağlansın ama her zamanki gibi abartılı fiyatlarla piyasaya giriyor.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play