SQL Server 2016, Linux'a da gelecek!

Microsoft, Perşembe günü yapacağı duyuruyla ilgili sürprizini ortaya çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
SQL Server 2016, Linux'a da gelecek!

Microsoft, SQL Server 2016'nın tanıtımına bu Perşembe New York'taki Data Driven etkinliğinde başlayacak. Firma SQL Server'ı ilk defa Linux'a da getireceğini duyurdu.

SQL Server'ın Linux'a gelecek olması, veritabanı yöneticileri için çok önemli bir haber çünkü çoğu uygulama, çok katı kısıtlamalara sahip olduğundan Windows ortamında konumlandırılması gerekiyor. MSSQL'i Linux'ta çalıştırabilme olanağı, kuruluşlara uygulama altyapılarını tasarlarken daha yüksek esneklik sağladığı gibi, Microsoft SQL Server'a dayanan uygulamaların pazarını genişletecek.

Red Hat ve Canonical bu gelişme üzerine açıklama yaparlarken, kendi platformlarıyla ilgili bu duyurunun önemine değindiler.

SQL Server'ın özel önizleme sürümü bugünden itibaren kullanıma sunuluyor, ancak ondan nasıl faydalanacağınız konusunda şimdilik pek bilgi yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

işte microsoftun çöküşü. 4. milenyum faciası. Elinde sonunda microsoft batacak linux kazanacak. Şaka şaka :D Biri gelip böytle saçmalıklar yazmadan ben yazayım dedim

@08 Mart 2016 22:37 "önünde sonunda" o deyimin doğrusu

@08 Mart 2016 22:37 Super yorum. Linux milli sistem..Özgür sistem.. bunlarla ilgili ek yapmakta güzel olabilir..

@08 Mart 2016 22:37 Ziyaretçi Abimin düşüncelerine aynen katılıyorum.

microsoftun çöküşü değil belki ama bu haber gösteriyor ki Artık Microsoft bile Linux un önemini anlamış. Linux a öcü gözü ile bakanlar anlayamaz bunu.

Microsoft artık ekmeğin işletim sisteminde olmadığını anladı, geç bile kaldı. Artık para SaaS, PaaS modellerinde. Windows 10 da büyük bir başarısızlık olacak, demedi demeyin - Ubuntu'yla şansınızı deneyin derim, başka da birşey demem.

@09 Mart 2016 13:22 microsoft en çok parayı sonucu bölümünden alıyor. Bu yenilik ile daha fazla para kazanacak.

Linux ve windows ikisi ayrı şeylerdi zaten millet windows linux dan daha iyi diyor ama linux farklı. Sunucular ve geliştiriciler için en iyisi linux. Oyuncular ve normal kullanıcılar için önermek linux u.

Sen de yorum yaz

Turhost