Testlere göre Galaxy S5'in pil ömrü...

Çok güçlü bir pille gelmeyen Galaxy S5'in merak edilen pil ömrü, bu testlerde ortaya çıktı!

Testlere göre Galaxy S5'in pil ömrü çok iyi!
Tüm testi görmek için üzerine tıklayın

Akıllı telefonlarda performans kadar önemli bir özellik de pil ömrü. Samsung'un en son amiral gemisi cebi Galaxy S5, en üst düzey teknik özelliklerle geliyor ancak sadece 2.800mAh kapasiteli bir pile sahip.

Galaxy S5'in pil kapasitesi, bazı çevrelerin telefonun pil ömrü konusunda endişelenmesine yol açmıştı. Ancak iki farklı kaynağın yaptığı testler, Galaxy S5'in kullanım sürelerinde birçok rakibini geçtiğini ve uzun bir pil ömrü sunduğunu gösterdi.

Web'de gezinti testinde Galaxy S5'in rakiplerinin çoğu daha büyük pile sahip olmasına rağmen telefonun ekranı, parlaklık seviyesine göre 7-10 saat açık kalabildi. Testlere göre Galaxy S5, oyun ve konuşma süresi testlerinde de çok başarılıydı. Sadece tabletler bu alanda Galaxy S5'i geçebildi.

Testler, Galaxy S5'in çok güçlü olmayan pilinin herhangi bir pil ömrü sıkıntısına yol açmayacağını gösteriyor. Özellikle yeni Ultra Power Saving Mode işleviyle beraber Galaxy S5, bizi gün içinde yarı yolda bırakmayacak bir telefon gibi görünüyor. Galaxy S5'in pil ömrüne onu test merkezimizde incelediğimizde daha da yakından bakabileceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

G2 nin kore versiyonu o 3000mah değil.

ve iSheepler morarir... :-)

Pil sorunu kesinlikle Androidden kaynaklanıyor iPhonenin 1500mAhlik pili ile verdiği kullanım süresine bakarsanız aradaki farkı anlarsınız.Bide 2800mAhlik bir pil koysan o sana rahat 2-3 gün yeter.

Bazi 3000'liklerden az puan almis ama g2 2 saatte s4 1 saatte fulluyor bataryayi. Inu da dusunmek lazim diye düşünüyorum.

Sony sp şarjı On Numara

Ne alakası var androidden kaynaklandığının iPhone 5 kullananlarların hepsi şarjdan hep şikayetçi. Benim arkadaş günde 2 defa koyuyor şarja gecen benden şarj aletimi getirmemi iştedi okula en çok şarjı iPhone yiyor .

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir