Testlere göre Galaxy S5'in pil ömrü...

Çok güçlü bir pille gelmeyen Galaxy S5'in merak edilen pil ömrü, bu testlerde ortaya çıktı!

Galaxy S5'in pil ömrü nasıl?

Akıllı telefonlarda performans kadar önemli bir özellik de pil ömrü. Samsung'un en son amiral gemisi cebi Galaxy S5, en üst düzey teknik özelliklerle geliyor ancak sadece 2.800mAh kapasiteli bir pile sahip.

Galaxy S5'in pil kapasitesi, bazı çevrelerin telefonun pil ömrü konusunda endişelenmesine yol açmıştı. Ancak iki farklı kaynağın yaptığı testler, Galaxy S5'in kullanım sürelerinde birçok rakibini geçtiğini ve uzun bir pil ömrü sunduğunu gösterdi.

Web'de gezinti testinde Galaxy S5'in rakiplerinin çoğu daha büyük pile sahip olmasına rağmen telefonun ekranı, parlaklık seviyesine göre 7-10 saat açık kalabildi. Testlere göre Galaxy S5, oyun ve konuşma süresi testlerinde de çok başarılıydı. Sadece tabletler bu alanda Galaxy S5'i geçebildi.

Testlere göre Galaxy S5'in pil ömrü...

Testler, Galaxy S5'in çok güçlü olmayan pilinin herhangi bir pil ömrü sıkıntısına yol açmayacağını gösteriyor. Özellikle yeni Ultra Power Saving Mode işleviyle beraber Galaxy S5, bizi gün içinde yarı yolda bırakmayacak bir telefon gibi görünüyor. Galaxy S5'in pil ömrüne onu test merkezimizde incelediğimizde daha da yakından bakabileceğiz.

Okuyucu Yorumları