Threes sonunda Android'e de geldi!

iOS kullanıcıları oynarken Android kullanıcılarının kıskanarak baktığı oyun, nihayet Google Play'de!

Threes sonunda Android'e de geldi!

Mobil oyun akımı ile, oyun endüstrisi hiç beklenmedik bir değişim geçirdi. Neredeyse her senaryonun kullanıldığı ve grafiklerin neredeyse gerçek hayattan "daha gerçek" gözükmeye başladığı bir anda, hayatımıza giren oyunlar radikal bir değişim geçirerek "pikselleşmiş" görüntüler ve daha basit ama bağlayıcı senaryolara sahip olmaya başladılar. Durum böyle olunca da, küçük yapımcıların, hatta bazen kişilerin geliştirdiği oyunlar hayatımızda giderek daha fazla yer kazandılar. Angry Birds gibi küçük olarak başlayıp marka olan oyunlardan, Flappy Bird gibi "nostaljik" görünüme sahip bir çok oyun insanların hayatında inanılmaz bir konuma geldi.

Eğer önümüzdeki birkaç gün boyunca Android sahiplerini ortalıkta görmezseniz şaşırmayın. Haftalarca iOS listelerinin tepesinde yer alan Threes isimli oyun, diğer platformlar için şimdiye dek ulaşılabilir değildi. Ancak çok sevilen bu oyun, artık Android kullanıcılarının da beğenisine sunulmuş durumda.

Oyunu duymayanlar için kısa bir açıklama yapalım... Oyunun tamamen sayılar üzerine olduğu söylenebilir. Oyundaki amacımız ise, sayıları eşleştirerek üçün katlarına ulaşmaya çalışmak. Oldukça basit gözüküyor değil mi? Aslında durum tam olarak öyle değil. Başlarda basit gelen oyun, özellikle üç rakamlı sayılar ile uğraşmaya başlayınca zorlayıcı bir hal alıyor.

Tabii ki bu oyundan bahsederken, şirin müziği, güzel tasarımı ve Flappy Bird'ten daha fazla bağımlılık yaratıcı olduğunu söylemeyi unutmamak lazım. 

Eğer 4.47 TL karşılığında satılan oyunu denemek ve bunun sonucunda hayatınızdan bir miktar saat kaybetmek isterseniz, tek yapmanız gereken Google Play'e girmek...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Başlığı görünce aklıma direk "Bizde niye yok diyor!" aklıma geldi...

2048 diye aratırsanız bedava bulabilirsiniz. Ama tek level, amaç 2048 e ulaşmak. Daha eğlenceli bence :)

kaç ay önce oynamıştım kim bilir çoktan bitirmiştim. gariplerim daha şimdi görüyorlar :)

herşey paramı ya

Yazık yeni mi gelmiş.

Hayday için söylediğiniz geçerliydi ama bu oyunu bekleyen insan sayısı çok azdır. Gereksiz bir oyun. Super Combos oynayın, Sporos oynayın daha iyi.

Oyun kolay zaten.

üste para verseler nedir diye bakmam şahsen

iPhone sahiplerinin hava atacak birşeyleri kalmadı ancak böyle oyunlarla hava atıyorlar

bu 2048 adıyla vardı zaten yani çok bişey fark etmez

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir