Tim Cook, Surface için bunları söyledi

Apple CEO'su Tim Cook, Microsoft'un tablet, Surface hakkında ağır konuştu...

  • Zeynel A. Öztürk
Tim Cook, Surface'i karışık buluyor
Surface, Cook'a göre "karışık"

Jobs'un yerine geçtiğinden bu yana şirketin ekonomik başarısını sürdüren Apple CEO'su Tim Cook, piyasaya yeni sürülen ürünlerin birbirlerini yutmasından endişelenmediğini söyledi.

Cook'un sözlerinin arkasında yatan cihaz ise büyük oranda Microsoft'un yeni Surface tabletiydi. Microsoft'un Windows 8 ve Surface RT tableti ile ilgili görüşleri sorulan Cook, tableti kullanmadığını söyledi. Ancak bu Cook'u Surface hakkında yorum yapmaktan alıkoymadı. "Onun hakkında okuduğumuz şeyler, taviz verilmiş, kafa karıştırcı bir cihaz olduğunu gösteriyor" diyen Cook, Apple'ın iPad'lerini Surface'den farklı bir yere koyduğunu belli etti ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Hem uçan, hem de yüzen bir araba tasarlayabilirsiniz, ancak sanırım bu araba her ikisini birden iyi bir şekilde yapamaz."

Cook, en zor şeylerden birinin "ürünün ne olduğuna karar vermek" olduğunu ve bu kararı iPad'de verdiklerini söylüyor.

Cook bunun yanında iPad Mini ve iPad 4'ün birbirinin satışlarını engellemeyeceğini düşünüyor. Cook'a göre müşterileri iPad mini, iPad 4, iPad 2 veya iPod touch arasında seçim yapabilir veya dördünü birden satın alabilir. Apple CEO'suna göre asıl kararı, bir "iCihaz" ile PC satın almak arasında vermek gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

kullansa böyle demezdi bu sistem hem iyi uçuyor hemde iyi yüzüyor....

Teknoloji ozurlu ipadlerden cok daha iyi oldugu kesin.

tamamen saçmalamış

İstediği kadar yorum yapsın. İstersen surface i tablet olarak istersen klawyeli kullan. İpad i hayli hayli geçer

Surface, ipad'i her türlü döver. Birileri sızlanmaya başlamış bile.

apple sen yapamadın die kimse yapamaz die bişe yok. işine gelmiyor çünkü müşterileri talep edecekler böyle özellikleri. önceliklede flash bellek takılabilme,itunes siz dosya erişimi özelliklede çift uygulama açılması. apple androidle karıstırıyo herhalde windowsu.

Hem uçan, hem de yüzen bir araba tasarlayabilirsiniz, ancak sanırım bu araba her ikisini birden iyi bir şekilde yapamaz. Aslında üçünü demeliydi :))

@30 Eki 2012 20:19 peki einstein vatandas

Satış grafikleri oluşmaya başladığında seviyesiz espri de olsa İyandım olmalı.Bu kibir ,başarısızlık için atılmış adımlardan olmaya aday ve her kim ne derse desin Samsung telefonlar ve windowslu ATİV'ler asus taichi'ler sizin ekosisteminizi yıkmak için en iyi ürünleriyle gelecekler.

"Cook'a göre müşterileri iPad mini, iPad 4, iPad 2 veya iPod touch arasında seçim yapabilir veya dördünü birden satın alabilir." bu ne saçma bir yorum yahu hangi keriz birbirinin aynısı sadece boyutları farklı aynı cihazdan 4 tane alır ki??

Çokta TINNNNN COOK kendisi bir steve joops olmadığı için bizde sayın tim cook un sözlerini tınlamıyoruz

Apple güzel bir firma fakat Tim Cook un kullanmadığı bir ürün hakkında sadece kulaktan dolma bilgilerle yorum yapması ve cihazı kötülemesi beni biraz düşündürdü. (Bu adam "iCihaz"larınıda denemeden övüyormu diye...)

ha haa cook yine iyi dalgaya almış bunları :) bu arada microsoftun her haliyle acemi olduğu tablet piyasasında ipad ayarına gelebilmesi için yada en azından onu yakalayabilmesi için çalışan kadrosunu ve mantalitesini baştan aşağıya değiştirmesi gerekir ki böyle birşeyi zaten istesede yapamaz....

çok büyük laf etmiş :P

Şİmdiye kadar yapılmış en iyi tablet Surface'dır. İpad sadece media reader oyuncaktır. Windows 8 li daha iyi bir alet yapılana kadar en iyisi Surface(RT/Pro) Yapsa yapsa Samsung daha iyisini yapar.

Apple da panik başladı. Baksanıza win 8 i deneyimlemeye bile çekiniyorlar. Ama bu tür bir açıklamayla kaçınılmaz olanı nasıl engelleyecek ki. Çok komik. Win 8 bomba gibi geliyor.

bu adamlardaki kibir beni apple urunlerinden nefret ettirdi.. ne bu afra tafra

ben bu adamla yüzyüze gelsem küfür ederdim heralde ipod+ipad+iphone arasında hiç bir fark yaz boyları farklı buda hemen hemen aynı ama işin iyi kısmı office vs için daha uygun yani ipad alcağıma surface alırım... apple kadar saçma bi kuruluş görmedim..

surface sür yüzüne Tim Cook yumuşak mı?

kendisi ne katmış şirketine var olan cihazların birini küçültmüş birini büyültmüş birini inceltmiş kendisi önce kendini kanıtlasın sonra konuşsun

doğru demiş

macbook air de uçuyo ios yükleyip satsınlar bakalım kim alıyor. İnsanlar masaüstünde yapabilecekleri şeyleri tablette de yapmak istiyorlar.Surface pronun macbook airden özellik olarak ne farkı var sadece tasarımı tablet şeklinde. İnsanlar iki büklüm dizinin üstünde notebook kullanmak yerine dizinin üstünde tablet kullanırken masaüstüne koyunca notebooktan farkı olmayan cihazı tercih edeceklerdir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play