Toshiba'dan dev ekranlı gözlüksüz 3D TV!

Toshiba'nın yeni televizyonu, 3 boyutlu görüntüleri gözlüksüz sunuyor ve bakın daha neler yapıyor!

Toshiba'dan dev ekranlı gözlüksüz 3D TV!

Toshiba, gözlüksüz kullanılan ve büyük ekranlı 3D televizyonu piyasaya sundu. 55ZL2 olarak adlandırılan modelin ekran ölçüsü 139 cm (55 inç) ve 3D izlemek için gözlük kullanmak gerekmiyor. Ayrıca 55ZL2 dünyada tüketiciye sunulan ilk Quad Full HD televizyon olma başarısını gösteriyor. Quad Full HD özelliği sayesinde çok sayıda kişi aynı anda 3D görüntü deneyimi yaşayabiliyor ve ayrıca 2D içerikleri dörtlü olarak Full HD çözünürlükte gösterebiliyor. Toshiba 55ZL2 Türkiye'de Ocak ayından itibaren satışa sunulacaktır.

Sofistike lenset teknolojisi ile aynı anda çoklu görünüm sağlanmaktadır

Gözlüksüz 3D teknolojisinde sol göze ve aynı anda sağ göze resim gönderme ilkesi olan stereoskopik ilke esas alınmıştır ve sağ göze gönderilen resimde küçük bir sapma oranı kullanılmıştır (paralaks) ve bu görüntülerin gözleyenin beyninde 3D etkisi yaratmaya yol açmaktadır. Gözlüksüz 3D görüntüsüne ulaşmak için, lenslerin belirtilen görüntüleri izleyicinin gözlerine ulaştırması gerekmektedir. Bu integral teknoloji CEVO-ENGINE tarafından desteklenmektedir. 55ZL2 modeli uygulamasında dokuz görüntü iletilmektedir ve bu yol ile birden fazla olan geniş görüş açı gölgelerinin oluşturularak gözlüksüz 3D uygulaması gerçekleştirilmiştir. Bu teknoloji ile sayısı birden fazla olan izleyicinin aynı anda ve 3D gözlükleri kullanmadan 3D uygulamasından yararlanması sağlanmıştır.

Yüz çekimi uygulaması 3D gözlüksüz deneyimi optimize etmektedir

Toshiba 55ZL2, kullanıcıyı tanıyarak önceden kullanıcıya özel kişiselleştirilmiş olan ayarları aktif hale getiriyor. Kumandaya basılması ile izleyicilerin pozisyonlarını denetler ve görüntüleme deneyimini onlara göre ayarlar.

Toshiba 55ZL2'nin özellikleri

Toshiba 55ZL2 özellikleri

· Quad Full HD / 16:9 LCD panel, 3840 x 2160 piksel ve LED arka ışıklandırma

· CEVO-ENGINE tarafından desteklenmektedir.

· 3D gözlükleri ortadan kaldıran teknoloji

· Otomatik kalibrasyon

· 3D Resolution +

· Kişisel TV uygulamalarının kullanım kapasitesi dört kişiye yükseltilmiştir.

· SMART-TV özellikleri: Toshiba alanlarına geçiş izni, entegre WLAN bağlantısı, Windows 7 uyumlulukları, dış HDD bağlantılı USB kayıtları, Toshiba uygulama bağlantıları.

· DVB-T, DVB-T2, DVB-C ve DVB-S / S2 gömülü tuner özelliği.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

toshiba 1numara

orda 2000$ ortalamasında olsa bizim ülke haraççı ülke olduğu için burda 4-4500$ ortalaması ile satılır ordan almakda daha mantıklı olur :)

@14 Oca 2012 11:45 "bizim ülke haraççı ülke olduğu için" doğru söze ne denir :)

wow. süper... bu teknolojinin geliştirildiğini biliyordum ama sonunda son kullanıcıya satışa sunulması çok iyi bir haber. gerçi bence bu tv 8.000-10.000 tl'den aşağı olmaz fiyatı fazlası olurda daha aşşağı olmaz. ama olsun sonuçta geliştirildikçe ve yaygınlaştıkça fiyatıda düşecek tabiki.

saniyede 9 görüntü ile akıcı bir görüntü olurmu? Bilen varmı?

bu tv ler nerde satılımaktadır veya internetten ansıl ulasırım

Gözlüksüz TV Toshiba Türkiye ( TNB Bilgisayar ) dan sorabilirsiniz.

tv 30,000 tl alan olurmu bilemem

Vergi olmasaydı sence bu ülke bu kadar gelişirmiydi en azından aldıkları paranin (verginin) hakını veriyorlar

Sen de yorum yaz