Trend Micro'dan önemli başarı!

Trend Micro, zorlu anti-virüs testlerinde önemli bir başarı kaydetti!

Trend Micro'dan önemli başarı!

İnternet ve veri güvenliğinde küresel lider Trend Micro'nun Internet Security ürünü AV-Test tarafından tüm yıl yapılan zorlu testlerde üstün bir başarı göstererek 28 farklı yazılım arasından "En İyi Koruma ödülü"nü almaya hak kazandı.

Trend Micro, mobil cihazlara yönelik çözümü Internet Security'nin hem 2014 hem de 2015 sürümü, Av-Test tarafından Almanya'da düzenlenen ödül töreninde "En İyi Koruma" ürünü seçildi. Her yıl düzenlenen Av-Test Institue ödüllerinde birçok farklı test kategorisinde başarı gösteren en etkili siber güvenlik yazılımları belirleniyor. Trend Micro Internet Security zararlı yazılımlara karşı sağladığı en iyi ve en üstün koruma sayesinde ödül almaya hak kazandı.

Trend Micro CTO'su Raimund Genes konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Av-Test Institue bünyesinde verilen bu prestijli ödülü kazanmak, sektördeki lider pozisyonumuzu kanıtlarken, kullanıcılarımızın da bize duydukları güveni güçlendiriyor. Kullanıcılar dijital dünyadaki yaşamlarını çok daha sağlam ve dünyadaki en iyi güvenlik sağlayıcı tarafından korunarak sürdürebiliyorlar".

28 güvenlik yazılımı 2014 boyunca test edildi

AV-Test'in yaptığı değerlendirmede ev kullanıcılarına yönelik 28 farklı güvenlik yazılımı üzerinde 2014 yılı boyunca toplamda 6 farklı sertifikasyon testi yapıldı. Bu testlerde gerçekçi senaryolar üzerinden değerlendirmeler yapan AV-Test, ürünleri gerçek dünyadaki tehditlerle sınadı. Av-Test tarafından tüm bileşenleri ve güvenlik katmanlarıyla sınava tutulan güvenlik yazılımları arasından en yüksek performansı gösterenler belirlendi. Ayrıca test süresince yazılım üreticileri tarafından sağlanan gerçek zamanlı güncellemelerle yazılımların bulut desteği de değerlendirildi.

Av-Test Institue CEO'su Andreas Marx konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Geçtiğimiz 12 ay boyunca yaptığımız testlerde Trend Micro Internet Security'nin üstün koruma performansından oldukça etkilendik. "En İyi Koruma" kategorisinin kazananını belirlerken Trend Micro'nun bu üstün başarısı seçimimizi oldukça kolaylaştırdı" şeklinde konuştu.

Trend Micro Internet Security'nin "En İyi Koruma" ödülüne ek olarak Mobile Security ürünü de Kasım 2013'ten Ocak 2015 tarihine kadar hem zararlı yazılım hem de Potansiyel İstenmeyen Uygulamaları engelleme sertifikasyonlarında büyük başarı gösterdi.

Genes Trend Micro'nun masaüstünden mobile tüm kullanıcıların internet üzerindeki tüm tehditlere karşı üstün bir koruma altında olduklarını belirterek işletim sistemi ve cihaz fark etmeksizin koruma sağladıklarını sözlerine ekledi.

Esra Köntek

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Körler sağırlar birbirini ağırlar, Think Thank mu bu, yani al gülüm ver gülüm! Trendmicro madem bu kadar iyi virusbulletin, gerçek otorite av-comparatives.org'da niye orta sıralamalarda hep kalıyor? Reklam kokan hareketler. AV_TEST şu an kullandığım XYZ adlı antivirus yazılımını birinci yapsa inanın hemen kaldırırım, öyle güvenmiyorum.

Antivirüs olarak en iyisi Microsoft Defender. Bilinçli bir kullanıcıysanız ve eğer bilgisayar ve yazılımdan anlıyorsanız zaten size fazla bile gelir. Antivirüs acemi kullanıcılar için neyin ne olduğunu bilmeyen önüne her gelen siteye giren.. Ben yokken arkadaşım Hard Diski takmış ve geldiğimde bilgisayarda MusallaT.exe diye bir virüs buldu.Avira, AVG, Eset, Avast hepsini denedim sildiği halde hale sonra uyarı veriyor. Defender ile sildikten sonra hiç bir antivirüs daha virüs bulamadı. Defender !

Bedava verseler kullanmam.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir