Twitter'dan sonra YouTube da yasaklandı!

Türkiye internetine bir şok daha! Twitter'dan sonra, artık YouTube da bize yasak!

Twitter'dan sonra YouTube da yasaklandı!

Görünen o ki DNS ayarlarımızı ve VPN'lerimizi yeniden gözden geçirmemiz gerekecek. Çok konuşulan Twitter yasağı henüz kalkmadan YouTube'a da engel geldi.

Karar, şu sırada TTNet, Superonline gibi internet servis sağlayıcılarına tebliğ aşamasında olduğundan YouTube'a erişiminiz henüz kapanmamış olabilir. Ama er ya da geç, DNS değiştirme yöntemine veya VPN'lere başvurmanız gerekecek. YouTube'a erişimin engellenmesi kararının nedeninin ise internete sızan Suriye tapeleri olduğu bilgisi iletiliyor.

YouTube'a erişimin engellenmesiyle ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Güncelleme (17:01): Ulaştığımız YouTube yetkilisi, kararı incelediklerini ve konuyla ilgili bir açıklama yapacaklarını söyledi.

Güncelleme (17:07): YouTube yasağı devreye girmeye başlamış görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 41 Yorum

Yakında googlede kapatılır artık

bu nedir arkadaş ya. biri şunlara sadece videoları yasaklamayı öğretmeli. embed kodu denilen bi teknoloji var. youtube yasaklandığı için bazı şirketlerin kendi resmi videosuda yasaklanmış durumda

@27 Mar 2014 17:01 Sadece video engellemek benim bildiğim "URL tabanlı engelleme" yöntemiyle oluyor. Yanılmıyorsam şu anda yapılamıyor o. Bir diğer yol ise sitenin içeriği kaldırması ki o zamana kadar da erişim engelleniyor.

önce google dns leri şimdi de google ın youtube u bence google istihbarata döksün hükümet bilgilerini

noluyo ya naptiklarini saniyolar? buna hakları yok. sokaklara mi dokulelim yine onu mu istiyolar? bunları yapamazlar mahkeme kararı yok bisey yok. Burası Türkiye Cumhuriyeti. adı üstünde cumhuriyet. monarşi yada oligarsiyle yonetilmiyoruz biz. kimse keyfine göre kısıtlamalar yapamaz hangi yildayiz ya. kuzey kore gibi mi olalım ne istiyolar artık?

interneti kökten kapatırsalar daha iyi olur. hem uğraşmamış olurlar.

YETERRRRRRRRR!!!!!!!!!.......

google deil facede kapatılır

yakında internet de kapanır benden söylemesi

e dns değiştirmedim ama açık hala bende

Bırakın arkadaş yaa. Yakın da nefes almak bile yasak olacak.

Ne yani gizli bilgiler şimdi tüm dünyada erişime yasaklandı mı? Tabiki hayır. Sadece kendi halkından sakladı. Demekki bu gizli tapeler ulusal güvenlikle değil kendi halkından saklanması gereken bilgilermiş. Yazık!!!!

@27 Mar 2014 17:56 2014 yilindayiz ve kesinlikle haklisin. hala internetin hicbir seyi unutmayacagini ogrenemediler

30 marta az kaldi bekle

proxy kullanın rahata erin be yav :D

@27 Mar 2014 18:11 inan bana burdaki herkes proxyi de,vpni de, dns degistirmeyide gayet iyi biliyor. fakat susup sessizce bunlari kullanmak, koyunlugun onde gideni olmaktir

Lumia girior.

Bu ezanlar ki şehadetler ebedi yurdumun üstünde inlemeli! Atın ölümü arpadan olsun, gençler!

ben seçimlerden sonra bu olayların geçeceğini düşünüyorum ancak bizim özgürlüklerimizin kısıtlanması kabul edilemez bir durum bu konu hakkında uluslar arası pek çok Türk yetkili var biliyorum onların da işini yapmalarını öneriyorum...

Lanet olsun. Bu yasaklarla susturamazsınız bu halkı. 30 Mart akşamı devrik bir lider göreceğiz. Alın size ileri demokrasi. Bu saatten sonra bu hükümet hakkındaki tüm kasetlerin gerçek olduğu anlaşılmış ve kendileri tarafından kabul edilmiştir.

başımızdaki noter sagolsun internett sadece bi memurun eline bırakıldı ne bekliyosunuzki herşeye sansür başladı işde

Biri şunlara dur desin.

Ne yanı! vatan hainlerini koruyacağız. Her kim bu ülkenin büyümesini,gizli bilgilerini,yada kişisel haklara saldırılarını ister youtube ister facebook yada twitter olsun hiç farketmez, kim yapıyorsa bunlar vatan hainidir, idam kararı bile bunlara az gelir, daha acı şekilde ceza almaları sağlanmalıdır. Ve bunları hice sayarak yayınlayan Twitter.youtube,facabook veya daha ne varsa cehennemin dibine kadar yolu var. Vatanımı,bayrağımı, seviyorum.

@27 Mar 2014 19:01 iste yanildiginiz nokta burasi. dediklerinizin bir kisminda haklisiniz, fakat bunlar bu sekilde yapilmaz. ozellikle youtube konusunda daha onceki anilarimizi hatirlatirim. sadece o videoyu engelleyebilirler. ama hic bir aciklama yapmadan pat diye kimse mantikli bir sebebi olmadan istedigi siteyi kapatamaz monarsi yok bu ulkede

@27 Mar 2014 19:01 Hak, hukuk, adalet neden var biliyor musun? Sen; bir gün azınlık olduğunda ve evine girdiğinde birinin senin evine ''yerleştirdiği' yasa dışı hatta senin tabirinle ''idamın'' az geleceği delillerle seni sağda solda sallandırmasınlar diye var. Sen, sen pire için yorgan yakansın ama yarın senin ihtiyacın olduğunda en çok arayacağın yasaları kendi ellerinle öldürüyorsun. Bu işin url engellemesi varken sen siteyi toptan kapatırsan yarın, öbür gün bunlardan zarar görenler başa geldiğinde senin ''değerlerin'' de aynı tehlikeyle karşı karşıya olacak bunu bil. Bu iktidar hiç gitmeyecekmiş gibi yaşayarak yalnızca kendi hayatını çöpe atarsın çünkü onların işlerine geldiğinde satacakları ilk insanlar senin gibi görmedim duymadım bilmiyorum şakşakçılarıdır.

@27 Mar 2014 19:01 Tabi dostum simdi yasaklaninca kimse o tapeleri dinleyemiyor dimi. Yani kendi ulkenin ulusal bilgileri tum dunyadan erisime engellenebildimi. Cevap : HAYIR ! Sadece Turk vatandasinin gormesini veya duymasini engelleyebildin. Buda sunu gosterir eger bu millettin duymasini istemedigin tapelerin montaj olmadigini. Yani dostum sen kim sizdirmisi birak da ulkenin senin benim colugumun cucugumun ustunden ne oyunlar oynaniyor ona bak. Akp yi chp yi mhp yi birakta uzaktan bi bak neler oluyor. Eşinin seni aldattigi ile ilgili bir kaset getirdiler diyelim, simdi eşin mi yoksa sana kaseti veren mi hayin?

İran'a ramak kala!

Yeter artık Vatandaşa yapılan baskı ve eziyet ! Sürekli yasaklar, cezalar ve bitmeyen zamlar. Böyle giderse korkarım Radyo, TV, internet ve Telefon yasağıda gelir.

@27 Mar 2014 19:44 onu bırak nefes alma yasağı gelir!

Seneye seçimleri bekliyor herkes.

Övünmemiz gerek. Kuzey Kore gibi bir devlete yasaklar konusunda kafa tutuyoruz.

Akillarina ilk geleni yapip dusunmeden hareket ediyolar sonra sokaklara dokulen insan lar suclu oluyor

@27 Mar 2014 20:27 Herkesi kendin gibi görme.

arkdaşlar abartmayın. paralelciler dinlemişler onuda servis etmişler youtubede. tib de geçici olarak engellemiş. ama engellemisi de tabiki bir işe yarayacak cinsten değil orasıda ayrı bi konu...

Hizaya gelsinler kimse iki gun youtuba girmese ölmez...

@27 Mar 2014 22:22 Kendi ülkemde dönen olaylardan kendi vatandaşına yasak getirebiliyorsun ama, O video o kayıtlar hala orda. Yani ulusal güvenliğini madem sarstı kendi vatandaşından değil diğer ülkelerden saklaman gerekliydi. Yani tüm dünya bu açığını gördü. Sen sadece gözünü kapatmış oldun tüm dünyaya deve kuşu misali. Birde şunu düşün içeriğine bir bak resmen kendi kendimizi vurarak orda ölecek kendi halkından sivil insanlar masum insanlar üzerinden durduk yere savaşa sokulacak ülke. Senin savunduğun bumu. Yoksa youtube yasaklanmış boş. Hala bir parti bağımlılığı yapmış gidiyorsunuz.

@27 Mar 2014 22:22 @28 Mar 2014 11:02 Yahu kimse neden şunu demiyor ortalıkta iğrenç sesler kayıtlar dolanıyor, kayıtlar ülkeni savaşa sokma planını ortaya koyuyor neden savaşa hayır demiyor kimse de tutup savaş çığırtkanlarının foyasını devlet sırrı diye savunuyor ne sırrı neyin sırrı bu savaş isteyen alır evladını gider buyurun yol orda ama kimse başkasının evlatları adına komplolar kurup savaş açıp bunu da masum göremez, gösteremez kimse neden buna hayır demez de bu korkunçlukları savunur bu kadar mı zor savaşa hayır demek te tutup savaş komploları kuranları savunmak niye ? sırra bak olmasın böyle sır ölüm üzerine kurulu sırları savunanları tarih nefretle yazmıştır.

@28 Mar 2014 11:24 Askerlerimiz camiye bomba atacak falan diye iddiaların da sahibi belli oldu. Hitlerin Polonya ile savaşma sebebi için askerlerini sınırdan geçirtip onların askerleri gibi giydirerek kendi askerlerine ateş açmasını anımsadım. Allah sonumuzu hayır etsin, kendimizi eğitelim iyi bir insan olarak.

tamam bende bakmıyorum artık gözümü kapatmanıza lüzum yok :)

AKP yüzünden vidyo seyredemiyom bide gün ışığımız hah yalan bunlar yalan!

Kuzey Kore başkanı Kim artık yalnız değil, artık dünya üzerinde başka bir yoldaşı daha var.

Sen de yorum yaz