Twitter'ın yeni silahı hazır!

Twitter, bir yeniliği daha test etmeye başladı. Twitter kullanıcıları artık...

  • Cem Şancı
Twitter'da hastag'ler ile müzik video dönemi!

Twittter, Facebook'la rekabetinde bir özelliğini daha devreye sokmaya çalışıyor. Twitter'ın test etmeye başladığı yeni özelliği sayesinde kullanıcılar, hashtag'ler sayesinde iletilere müzik ve video ekleyebilecekler. Yeni yetenek, kullanıcı hashtag yazarken, o hashtag için etiketlenmiş olan video ve müzik parçalarını bir pop-up ile kullanıcının karşısına çıkaracak.

Bazı iOS kullanıcılarının karşısına çıkan pop-up'a göre, kullanıcılar #amillionwaystodieinthewes hashtag'ini yazmaya başladıklarında Seth McFarlane'in yeni filmi Batıda Ölmenin Bir Milyon Yolu hakkındaki video kliplerden oluşan tavsiyeler alıyorlar.

Eğer bir klip seçilirse, bu video Tweet'in içinde beliriyor. Böylece kullanıcı, 140 karakter sınırı içinde link kullanmak zorunda kalmadan Tweet'ine video eklemiş oluyor. Elbette şimdilik test aşamasında olan özellik başka hashtag'ler ile çalışmıyor.

Twitter'ın, hashtag'lere video ekleme özelliğini kullanıcılara açıp açmayacağı ya da ne zaman açacağı şimdilik bilinmiyor ancak bu özelliğin, reklam verenlere açılacağı kesin. Böylece örneğin, Game of Thrones'un yayıncısı, yeni bölümün reklamlarını hashtag'ler ile daha etkin yapabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Aman ne önemli :)

Bu vidyo ve şarkı bağlantıları ile twitter üzerinden kullanıcıların bilgisayarlarına zararlı içerik yerleştirimesi ve twitter kullanıcılarının bilgisayarlarına erişmek mümkün olacaktır. Ayrıca bu özellik üzerinden twitter a bir arka kapı da sağlanabilir.

@28 May 2014 00:44 tabi tabi... yav he he... yıl olmuş 2014 hala hdd kullanan mı kaldı... live cd ile bulaşsında göreyim... :P

bu kuşunda ömrü en fazla 1 yıl. teknoloji herkesi yerle bir edebilir. şuan tahtı sağlam tek google amca :) gerisi pekte kalıcı değil her an yeni zekalar çıkabilir.. tabi CIA öğrenci eğitmeye devam ediyorsa

Sen de yorum yaz