Ubuntu, 2016'da mobil platformlarda!

Ubuntu, uzun zamandır üzerinde çalıştığı büyük projesini 2016 yılında tamamlıyor!

  • Ercan Uğurlu
Oynat Ubuntu, 2016'da mobil platformlarda! Ubuntu, uzun zamandır konuşulan mobil platformlara yönelik çalışmalarını tamamlamak üzere.

Uzun zamandır konuşulan Ubuntu'nun akılı telefon ve diğer mobil cihazlar üzerinde de kullanılabilecek olmasına yönelik haberler sonunda elle tutulur bir hale geliyor. Ubuntu Google+ sayfasından verilen habere göre Ubuntu, PC'nin yanı sıra tablet ve cep telefonu üzerinde de sorunsuz olarak kullanılmaya 2016 yılında başlanabilecek.

Yayınlanan yeni videoya göre Ubuntu, mobil platformlarda gayet akıcı bir deneyim yaşatabiliyor. Üstelik bunu yaparken, farklı platformlar arasında bir bağ da kuracak. Başka bir deyişle Ubuntu da bize, "Cross-Platform" deneyimi yaşatabilecek.

Ubuntu'nun iddiası, PC'de yaşadığımız Ubuntu deneyiminin eksiksiz olarak tablet ve cep telefonlarında da yaşanabileceği yönünde.

Yayınlanan videoyu, yukarıda izleyebilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Android ten daha stabil olduğuna her türlü iddiasına girerim.

@28 Aralık 2015 20:59 samsung kullanmadın insallah

Ubuntu her zaman heyecandir. Beklemeye devam bakalim

Android uygulamaarinin kullanimini da destekler mi acaba?

Hızlandır videoyu olsun sana hızlı ubuntu

Ubuntu'yu ve diğer Linux Dağıtımları'nın hepsini seviyoruz. Hepsine tam destek!...

@cleverman Kardeş tabiki hep destek fakat sen Microsoft'u da destekliyordun geçenlerde? Herkese göstermek ayıptır!

İşin doğrusu ubuntu gerçek linux dur,android çakma linux bunu çoğunluğu tekno cahili insanlara anlatmak zordurki satıcılar bile androide işlemci diyor.

Yerli işletim sistemi Pardus OS a destek verilsin.

@29 Aralık 2015 12:33 Daha piyasada Linux'un en büyük dağıtımı Ubuntu'nun bile adı bilinmiyor (sen, ben, bir de 3-5 kişi biliyor. Kendimizi kandırmayalım); sen Pardus diyorsun -.-

Eğer hızlı olmak için bomboş bırakırlarsa dandiOS'a benzer, yani çöp. Eğer işlevsel olmak için doldururlarsa bu defa Dandroid'e döner, bu daha çöp.

ubuntu ve türevlerini çok seviyorum.

ubuntu'nun tek yapması gereken Adobe ' yi kandırmak. photoshop ve illustrator gibi programları ubuntuya uyumlu yazarsa çığır açar ubuntu.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost