Uluslararası Honor of Kings Invitational turnuvasının ilk ayağı Türkiye’de başlıyor

Uluslararası espor ekosistemine 15 milyon dolar yatırım planı oluşturan Honor of Kings, programın ilk ayağını da İstanbul’da başlatıyor. İşte detaylar...

Uluslararası Honor of Kings Invitational turnuvasının ilk ayağı Türkiye’de başlıyor

Günlük 100 milyon aktif kullanıcıya sahip mobil MOBA oyunu Honor of Kings, ön kayıt sürecinin ardından Türkiye’deki oyuncuların kullanımına sunuldu.

Global pazarlara açılma stratejisinde uluslararası espor ekosistemine 15 milyon dolar yatırım planı oluşturan Honor of Kings, bu programın ilk ayağını da İstanbul’da başlatıyor. 2-10 Mart tarihleri arasında Grand Pera’da düzenlenecek Honor of Kings Invitational 1. Sezon turnuvasına Türkiye dahil 5 farklı ülkeden katılacak espor takımları, 9 milyon TL’yi aşkın ödül havuzu ve bir üst aşamaya çıkmak için mücadele edecek.

Lansman ayına özel oyundaki 72 başlangıç Kahramanın tamamı ücretsiz olarak oyuncuların kullanımına açılırken, global iş birliklerinden SNK ve Hello Kitty gibi markalardan ilham alınan Kahraman ve kostümler oyunda yer alıyor. Honor of Kings’te; Standart ve Sıralı 5'e 5, Mini Kanyon, 1'e 1 ve Sonsuz Dövüş Eğitim gibi alternatif modlar mevcut. Ayrıca Honor of Kings, oyun içi etkinliklere katılan oyunculara Kahramanlar, kostümler ve daha birçok sürpriz kazanma fırsatı sunuyor.

Honor of Kings’in ön kayıt sürecinde bölgedeki oyun severlerden yoğun bir ilgi gördüğünü söyleyen Tencent Games Türkiye Ülke Müdürü Aras Şenyüz “Sadece iki ay içerisinde Türkiye, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve BDT bölgelerinden 3 milyondan fazla oyuncu, oyuna ön kayıt yaptırdı. Dünyanın en çok oynanan mobil MOBA oyununu Türkiye’ye getirirken, oyuncularımızın maksimum keyfi almasını sağlamak için çok yoğun bir hazırlık süreci geçirdik, ülkemize özel çalışmalar gerçekleştirdik. Oyunda Türkçe dil desteği bulunuyor ve ilerleyen süreçte yerelleştirme unsurlarımızı artıracağız. Orijinal Kahraman ve kostümlere ek olarak Honor of Kings’e ülkemizden yerel karakter ve kostümleri de dahil edeceğiz. Buna paralel oyun kalitesini artırma amacıyla bölgesel sunucular kuracak, oyuncularımızın taleplerini dinlemek için kurduğumuz özel müşteri hizmetleri ekiplerimizle onların geri bildirimlerini her zaman göz önünde bulunduracağız” dedi.

Honor of Kings Invitational 1. Serisi bu hafta İstanbul’da

Honor of Kings Invitational 1’inci sezon turnuvasına; Brezilya, Kazakistan, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden Alpha 7 Esports, Major Pride, Stalwart Esports, Twisted Minds ve Vivo Keyd Stars, Türkiye’den ise Beşiktaş Esports, FUT KAOS ve IW WRX takımları katılacak. Takımlar, 9 milyon TL’yi aşkın ödül havuzunun yanı sıra Honor of Kings Invitational 2’nci Sezonuna yükselme hakkı için yarışacak.

Honor of Kings Türkiye YouTube ve Twitch kanallarından canlı olarak izlenebilecek Honor of Kings Invitational 1. Sezon organizasyonunun akışı ise şu şekilde:

  • 2 - 5 Mart: Grup Aşamaları
  • 7 - 8 Mart: Çeyrek Finaller
  • 9 Mart: Yarı Finaller
  • 10 Mart: Final Karşılaşmaları