Valorant Kapalı Beta'yla Konsollara Geliyor

Riot Games, rekabete dayalı taktiksel nişancılık oyunu VALORANT'ı Xbox Series X|S ve PlayStation 5 konsollarına getireceğini duyurdu. Oyun, önümüzdeki hafta kapalı beta sürecine giriyor.

Valorant Kapalı Beta'yla Konsollara Geliyor

Oyun geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games bugün popüler, oynaması ücretsiz, 5'e 5, karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu VALORANT'ın yakında tüm dünyadaki oyuncular için Xbox Series X|S ve PlayStation 5 konsollarında oynanabilir olacağını duyurdu.

Oyun ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Avrupa ve Japonya'da 14 Haziran 2024'te başlayacak Kapalı Beta'yla birlikte oyunculara sunulacak. Bu tarihten kısa bir süre sonra planlanana göre dünyanın diğer bölgelerinde de erişilebilir olacak.

VALORANT'ın konsol çıkışı ve yakında başlayacak Kapalı Beta, VALORANT'ın Baş Yapımcısı Andy Ho ve Prodüksiyon Direktörü Arnar Gylfason tarafından 2024 Summer Game Fest etkinliğinde duyuruldu. Dünyanın dört bir yanındaki konsol oyuncuları VALORANT Kapalı Beta'nın hangi bölgelerde başlayacağına ve betaya nasıl kaydolunabileceğine dair bilgileri Valorant'ın web sitesinden edilebiliyor.

Açıklanana göre, VALORANT'ın rekabet bütünlüğü standartlarını sürdürebilmek adına bilgisayar ve konsol sürümleri arasında çapraz platform desteği sağlanmayacak. Ancak bilgisayar, Xbox Series X|S ve PS5 platformlarındaki oyuncular VALORANT hesaplarına bağlı ortak bir envantere ve oyun ilerlemesine sahip olacak. Hem bilgisayar hem de konsol oyuncuları tüm yamaları, dengeleme değişikliklerini, yeni ajanları, haritaları, özel içerikleri ve ilave canlı hizmet özelliklerini eşzamanlı olarak alacak.

VALORANT'ın Prodüksiyon Direktörü Arnar Gylfason konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "VALORANT'ı farklı platformlara getirme düşüncesi üzerinde dururken oyunun yıllardır bilgisayar oyuncularına sunduğu takım çalışmasına ve taktiksel nişancılığa dayalı rekabetçi oynanış deneyiminden taviz vermememiz gerektiğini biliyorduk. VALORANT'ın temel, rekabete dayalı oynanışının bir kontrol cihazında da doğal hissettirmesi gerekiyordu. Bunu gerçekleştiremediğimiz takdirde geri adım atmamız gerekebileceğini biliyorduk. Bu konuda başarılı olduğumuzu umuyoruz ancak son söz elbette oyuncularda." ifadelerini kullandı.