Ve PayPal, Türkiye'den çekiliyor!

Dünya çapında hizmet veren dev internet hizmeti, Türkiye'deki faaliyetlerini durduruyor!

...Ve Türkiye'den çekiliyor!

PayPal, Türkiye'deki faaliyetlerine 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren son vereceğini resmi olarak duyurdu. Dünya üzerinde en çok kullanılan ödeme ve para alış-verişi platformlarından biri olan PayPal'in bu kararının arkasında, lisans sorunun yattığı açıklandı.

PayPal, Türkiye'deki müşterilerinden, belirtilen tarihe kadar hesaplarındaki parayı Türkiye'deki banka hesaplarına aktarmalarını istedi.

PayPal'in "Türkiye'deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme" başlığıyla yaptığı açıklama şu şekilde:

"PayPal olarak Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye'deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye'deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal'ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir."

Okuyucu Yorumları