Ve PayPal, Türkiye'den çekiliyor!

Dünya çapında hizmet veren dev internet hizmeti, Türkiye'deki faaliyetlerini durduruyor!

...Ve PayPal, Türkiye'den çekiliyor!

PayPal, Türkiye'deki faaliyetlerine 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren son vereceğini resmi olarak duyurdu. Dünya üzerinde en çok kullanılan ödeme ve para alış-verişi platformlarından biri olan PayPal'in bu kararının arkasında, lisans sorunun yattığı açıklandı.

PayPal, Türkiye'deki müşterilerinden, belirtilen tarihe kadar hesaplarındaki parayı Türkiye'deki banka hesaplarına aktarmalarını istedi.

PayPal'in "Türkiye'deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme" başlığıyla yaptığı açıklama şu şekilde:

"PayPal olarak Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye'deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye'deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal'ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir."

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Ne idüğü belirsiz sözde "yerli" yeni gelecek sistemleri pompalamak içindir bu...

Şimdi napıcaz yurt dışından nasıl ürün alacağız

Ufak çaplı iş yapanlar ve e-ticaret için büyük kayıp.

Ebay den nasıl alışveriş yapacağız şimdi? Üç kat fiyat basan Türkiye deki dolandırıcılara kaldık, yani. Ne geri zekalı bir iş bu ya. Ulan ben elektronik tasarımcıyım, aradığım ürünlerin yüzde biri Türkiye de bulunmaz bile. İşimin köküne kibrit suyu sıkıyor bunlar.

@31 Mayıs 2016 09:14 gelişmemizi isteyen mi var? çalışanların da önü kesilir bu ülkede. yakında her şeyi yasaklayan ülkelere dönersek şaşmayalım.

Yuh artık yaa,abi biz nasıl gelişicez gözünü seveyim dünyada bizim ülke kadar saçma bi yer yok

sadece bankalar birliginin bu şirkete lisans vermemesinden kaynaklanıyor

eticaretin bel kemiği idi kendileri. geçmiş olsun. inşallah geri gelir.

Bundan sonra Paypal a yatırılan paramızı nasıl alacağız acaba?...

Bkm express kullanılsın diye bddk paypalı devredışı bıraktı

@31 Mayıs 2016 10:21 En güzel cevap...

çok kötü oldu .

Kredi Kartı ve mevduat kartı kullanımını (bankalar bayram eder artık) teşvik etmek için puan sistemi gelecekmiş ya, ondandır!!!

Şuan inial kart gibi dandik şeyler kaldı. Yurt dışından güvenle alışveriş yapmak kolayca ödeme yapmak ve visa mı mastercard mı diye düşünmeden direk paypal a tıklayarak ödeme yapmak çok kolay ve güvenliydi. Türkiye deki bankalar tek olmak için lisans verdirmemiştir. Türkiye içinde hangi işe yarar yabancı şirket varsa iş yapmasına izin verilmiyor. İzin verseler tek ondan almak zorunda kalmayız. Zaten Türkiye deki internet firmalarda anlaşmışlar. Akk olmadan sınırsız internet gelse ülkeden kovarlr

Üzülmeyin, alternatifi olacaktır.

millet ileriye biz geriye.

Pes artık yani ...ne diyelim

BANKALARDA YILLIK SANAL POS ÜCRETİ 1000 İLA 2000 TL ARASI BANKASINA GÖRE DEĞİŞİYOR BENİM MAAŞ ALDIĞIM DENİZBANK İLK KURUM ÜCRETİ 120 DOLAR ALIYOR YILLIK 1500 DOLARA GELİYOR KİRASI PAYPAL ÜVRETSİZDİ ÇOK GÜZELDİ

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost