Vista SP1 "Final" öncesi son aşama

Eli kulağında olan Windows Vista SP1'in final sürümü öncesi bir ara sürümü daha yayımlandı...

  • Halil Mollaoğlu
Vista SP1 "Final" öncesi son aşama
Vista SP1: İkinci RC sürümü ile nihai sürüm daha da yaklaşıyor.

Microsoft, Vista için çıkaracağı Service Pack 1'in RC sürümünü güncelledi. SP1 RC1 Refresh 2 seçilmiş testerlara dağıtıldı ama ufak bir kayıt defteri hack işlemi ile her Vista kullanıcısı tarafından kurulabiliyor.

Bu CMD dosyası dosyası ile SP1 Refresh 2'yi önceki RC sürümlerinde olduğu gibi Windows Update üzerinden aşama aşama indirebilirsiniz. Service Pack'in öncül bir sürümü olduğu için kurmadan önce tüm verilerinizi yedeklemenizi ve bir test-PC'sinde denemenizi tavsiye ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Yaw artik SP1 ciksinda VISTA'miz hizlansin. 3gb ram var, yine de XP'ye gore yavas calisiyor

ben kurdum ama hiçbiyerin beta olduğuna dair sürüm notu yok eski rc lerde v.?? belirtme vardı beta olduğuna dair sağ altta bi belirtme vardı pc heryerinde sp1 olarak gozukuyo bence bu testarlara deneme amaçlı gonderilmiş fina sürümmüü?????

ana surumu ne zaman cıkacak bır bılgı acıklama varmı

Final çıksın hemen indireceğim. Ben riske girmeyeyim :)

ii miş te kaç rc sürümü çıkcak?

tüm güncellemeler gibi bununda tam sürümünü bekliyorum, cıktıgı gibi indircem. zaten az kalmış, 15 şubat dedikoduları dolaşıyor ortalıklarda...

Ben final sürümünü bekliyorum. SP1 RC1'i yüklemiştim Sistem kafayı yedi adeta. DVB çalışmaz oldu. Bazı sorunlar çıktı... Umarım bu sorunlar SP1 final sürümünde de olmaz. Vista iyileşiyor mu yoksa daha beter mi oluyor? Bu soru çok saçma ama bu sorunlar çıkarsa geriye gidiyor anlamına gelir bana göre. Zaten sağolasın Vista'yla bir çok sorun yaşıyoruz. Umarım daha iyi olur...

bu sürümde masa üstünde (değerlendirme kopyası) yazısı yazmadı

Bunda versiyon beliritimi yok ana menude final sp1 gozukuyo beta olduğuna dair hiç bir uyarı bildiri yok eski rc ler gibi acaba testerlara denenmesi için yollanan final sürüm olabilirmi?

çıkarsınlarda inceleyelim xpnin sp si yalan oldu bu arada

rc 1 elimde fakat final surumunu bekliorum cok daha saglam oolur zaten az kaladı yuksek ihtimal 15/20 subat arası cıkar!!!

çıksada baksak bu arada xp sp3 yalan oldu

Ben Microsoft kadar Uyanık bir firma görmedim. Windows Vista tamamlanmadan Windows Se7en Söz ediliyor. Ekran görüntüleri çıkmaya başladı bile. Windows Vista Kasım 2006 yılında piyasaya sürüldü. Ama benim gördüğüm ve incelediğim kadarıyla sisteme işkence çektiriyor. İstediği sistem gereksinimlerine göre yavaş çalışıyor. Yani bir projeyi güzel bitirin sorunlarını temizleyin hızlı peformanslı güvenilir bir şekilde piyasaya sürünki Windows Xp sp2 kullancılarının büyük bir çoğunluğu vista kullansınlar. Ama sisteme nasıl işkence çektiririz diye düşünmüş Micrososft Vistayı piyasaya sürdü. İstediği sistem gereksinimleri gerçekten baya bir abartılı diyorum. İstediği sistem gereksimleri İntel Qudro 4 çekirdekli İşlemci + 8 Gb Ram 1 Tb Sabit Disk Dirext 10.1 Destekli Ekran Kartı DVD isityor. 2 GHz işlemci Directx 10 destekli ekran kartı ve 2 gb ram ile hantal çalışan bir windows örneği. Şimdi Windows Vistanın ara sürüm olduğunu ve windows 7 den bahsedilyor. Böyle saçma uygulama olamaz yahu. Windows Vista DVD sine dünyanın parasını veren oldu. Ama kendi parasıyla rezillik yaşadılar. Şuana kadar Microsoftun en iyi işletim sistemi Windows Xp Professinal benim şahsi fikrim.

Sonuç olarak şunu söylemek isityorum.

Donanım İşkencesi + Düşük Performans + Yavaşlık =Vista
Yüksek Performans + Donanım Uyum + Hız Güvenlik = XP

bende katılıyorum arkadaşlarımın dediklerine vista donanımı eziyor neden xp durdugu yerde yavaş bi işletim sistemi kullansınki ve bu yakında vistanın hızlı çalışması hakkanda bişeyler bulacam alt zemininde sistemi çok yoran bişey var ????

bencede final sürüm service pack1 yazıyor sistem daha sağlam iyi pcye vista zayıf donanıma xp bence

ya arkadaşlar ne alakası varrr siz vista kullanmayı bılmıyosunuz herhalde

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play