vivo'dan Müzeler Haftası'na Özel Fotoğraf Çekilecek Müze Önerileri

vivo, Star Işığı özelliği ile öne çıkan V30 ile Müzeler Haftası’nda unutulmaz fotoğraflar çekebileceğiniz bazı müzelerin listesini paylaştı. İşte vivo'nun paylaştığı müze listesi...

vivo'dan Müzeler Haftası'na Özel Fotoğraf Çekilecek Müze Önerileri

vivo, flaşın olumsuz etkilerini ortadan kaldırmayı amaçlayan, 7 yıllık bir çalışmanın ardından geliştirdiği Star Işığı özelliğiyle kullanıcıların oldukça beğenisini topladı. vivo, son olarak ülkemizde de satışa sunduğu V30 5G akıllı telefonunda da yer verdiği Star Işığı ile telefonun normal bir flaşa göre 19 kat daha geniş alana 50 kat daha yumuşak ışık yaydığını iddia ediyor.

Eğer siz de 18 – 24 Mayıs arasında ülkemizde kutlanacak Müzeler Haftası’nda vivo V30 5G’nin Star Işığı özelliğini kullanarak güzel fotoğraflar çekmek istiyorsanız vivo'nun size bir önerisi var. İşte vivo'dan bu özel haftada fotoğraf çekimleri için ziyaret edebileceğiniz bazı müze önerileri:

Topkapı Sarayı

Zengin koleksiyonlarıyla dikkat çeken Topkapı Sarayı, mücevherlerden sanat eserlerine, kıyafetlerden silahlara kadar çeşitli değerli nesneleri içeren müzeleriyle ünlü. Ayrıca sarayın bahçeleri ve manzarası da ziyaretçilere eşsiz fotoğraflar yakalama imkânı sunuyor.

Yerebatan Sarnıcı

Sütunlarının etkileyici atmosferiyle ilgi çeken Yerebatan Sarnıcı, döneme ait mimari özellikleriyle ziyaretçilerini büyülüyor. Filmlere, kitaplara ve sanat eserlerine ilham kaynağı olmuş sarnıç, yenilenen iç aydınlatmasıyla fotoğraf çekmeyi seven ziyaretçileri ağırlıyor.

Efes Antik Kenti

Artemis Tapınağı ve Celsus Kütüphanesi gibi ünlü yapılarıyla tanınan Efes, Hellenistik ve Roma dönemlerinde de büyük bir refah ve öneme sahipti. Ziyaretçiler için önemli bir turistik mekân ve arkeolojik bir alan olarak hizmet veren Efes, son dönemde gece müzeciliği için açıldı. V30’un Star Işığı ile burada yapacağınız gece çekimlerinde de eşsiz kareler yakalayabilirsiniz.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden kazılar sonucu elde edilen arkeolojik eserlerin sergilendiği bu müze, Anadolu'nun zengin tarihini ve kültürünü yansıtıyor. Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Hitit Güneş Diski’ni de içerisinde bulunduran zengin koleksiyonuyla ziyaretçilere Anadolu'nun derin tarihini ve çeşitli medeniyetlerin izlerini sunuyor.

Göbeklitepe

MÖ 10.000 civarında yapıldığı tahmin edilen Göbekli Tepe, insanlık tarihindeki yerleşik yaşam öncesi dönemlere ışık tutuyor. İnsanlık tarihini ve kültürel evrimi anlama konusunda büyük öneme sahip Göbekli Tepe'de çekeceğiniz fotoğraflara kadim bir kültürlerin doğasını ve estetiğini V30 5G’nin Star Işığı özelliği ile yansıtabilirsiniz.