Wi-Fi şifresini unutanlara basit çözüm!

Wi-Fi şifresini unutan Windows 8 kullanıcıları... Bu basit yöntemle şifreyi öğrenmeniz mümkün!

  • Cem Şancı
Wi-Fi şifresini unutanlara basit çözüm!

Evinize misafirliğe gelen bir arkadaşınız Wi-Fi şifrenizi sorduğunuda, şifreyi unutmuş olabilir, şifreyi kaydettiğiniz kağıdı da bulamıyor olabilirsiniz. Ama panik yapmayın, bu basit yöntem sayesinde Windows 8 kullanırken, Wi-Fi şifrenizi geri alabilirsiniz. 

Öncelikle Kablosuz ağınıza daha önce bağlandığınız, Windows 8 yüklü bilgisayarınızı açın. Denetim Masası'na ulaşın. Ağ and internet ve sonra Ağ ve Paylaşım sekmelerine gidin. Kablosuz ağınızın ismine tıklayın ve Kablosuz Özellikleri seçeneğiyle bu ağın detay penceresini açın. Yeni pencerede Güvenlik sekmesine geçin ve nokta nokta şeklinde gösterilen şifrenin altındaki 'karakterleri göster' seçeneğine tıklayın. Artık kablosuz ağınızın şifresini görebiliyorsunuz.

İleride lazım olduğunda daha kolay bulabileceğiniz bir yere tekrar not etmek isteyebilirsiniz veya her unuttuğunuzda bu işlemleri tekrarlayabilirsiniz.

Geçmiş olsun...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

windows 7'de de aynı yöntemle bakılabiliyor, yani sadece 8de yok bu

@19 Şub 2015 14:56 windows 7 kaka işletim sistemi artık. vista yı övüp xp yi yerenleri de biliriz. :) sonunda biz haklı çıktık. mükemmel sistemleri(!) kullanım rekorları kırdı. :D -- gururlu linux kullanıcısı

Basit ve güzel bir yontem

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play