Windows 10 canlı yayını bugün!

Microsoft Windows 10'un tüketicilere yönelik tanıtımını bu gece yapıyor! Canlı izlemek için tıklayın

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 canlı yayını bugün!

Windows 10 için büyük gün geldi. Satya Nadella'nın başında bulunduğu Microsoft'un Eylül ayının sonunda ortaya çıkardığı Windows 10'un biz tüketicilere yönelik özellikleri, bugün Redmond, ABD'de yapılacak etkinlikte tanıtılacak.

Microsoft'un Windows 10 ile masaüstüne Başlat menüsü gibi beklenen yenilikleri getireceği biliniyordu. Bugünkü etkinlikteyse bu yenilikleri daha detaylı olarak tanıma şansı bulacak, bunun yanında Spartan web tarayıcısı gibi yeniliklerin de detaylarını öğrenebileceğiz. Windows 10'un telefonlara yönelik sürümünün bugün duyurulma ihtimali de var.

Etkinlik, bugün Türkiye saati ile 19:00'da başlayacak. Microsoft'un yayınlayacağı görüntülü canlı yayın, buraya tıklayarak takip edilebilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

sunumları çok sıkıcı

win 7 ve win 8.1 için beleş olacakmış.

tek kelimeyle mükemmel olmuş

Canlı olarak izledim.. Bomba gibi özellikler geliyor. Cortana leb demeden leblebiyi anlıyor, Surface biraz sönük kaldı ama sonrasında HoloLens ve holografik entegrasyon şovu toparladı. Teknoloji ve arge zaten Microsoft'un uzun zamandır ihtiyacı olan şeydi. HoloLens'in oyunlarla entegrasyonunu düşünemiyorum, bu birçok şeyin başlangıcı. Önümüzdeki 10 sene çok şeyler getirecek. Microsoft dersine iyi çalışmış.

@21 Oca 2015 21:31 XP'den başka birşey yooook!

Ahaa beleş :D

en kralı xp gerisi boş......

hololens great...

Final sürüm çıktıktan sonra bakalım nasıl bir etki yaratacak insanlar üzerin de, merak ediyorum & microsoft tek market, tek performans, vs. olaylarını ne kadar becerebilecek onu da merak etmiyor değilim :)

Bir süre önce ilk görüntüleri ortaya çıkan Project Spartan adındaki tarayıcı projesi etkinlikte de kendisine yer buldu. Chrome ile benzer bir şekilde fazla yüklerinden arınmış olarak daha hızlı çalışacak Spartan, çevrimdışı okuma, entegre PDF desteği, web sayfalarının üzerine not alarak kaydetme ve Cortana sesli asistan şeklinde özellikler sunacak. Microsoft yeni tarayıcı için daha yüksek performans sunan bir motor geliştirmiş. Spartan tarayıcısı ilk olarak masaüstü sistemlere gelecek ve ardından da WP platformuna geçiş yapacak. Ancak Internet Explorer'ın yerini alması gibi bir durum söz konusu değil. Firma uyumluluk problemleri olmaması için IE tarayıcısını sunmaya devam edecek. Ancak kullanıcı kendi tercihini yapabilecek. Diğer bir yenilik ise Xbox oyunlarının Windows 10 PC ve tabletlerine yansıtılabilmesi olacak. PS4 konsolundan hatırladığımız sistem ile ilgili teknik detaylar verilmedi ve Mart ayında sistemin tanıtımının yapılacağı belirtiliyor. Ayrıca Windows 10 kullanıcıları Xbox hesaplarına daha fazla müdahale etme şansına da sahip olacak. Diğer bir yenilik ise Başlangıç menüsünün tam ekran olarak kullanılabilmesi. Windows 10 işletim sisteminin tüketici önizleme sürümü olarak yaz ortasında yayımlandıktan sonra sonbahar aylarında da tüm uyumlu Windows cihazları için güncelleme başlayacak. Ayrıca ilk Windows 10 cihazları da bu dönemde piyasada olacak.

Sen de yorum yaz