Windows 10 güncellemelerinde değişiklik!

Windows 10'un güncelleme şeklinde yapılan değişiklik, uzman kullanıcıları yakından ilgilendiriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Kasım güncellemesi için tek seçenek Windows Update

Windows 10'u Medya Oluşturma Aracı (MCT) yoluyla yüklemeyi düşünenlerdenseniz, sizi biraz üzecek bir haber var. Microsoft'un yeni yayınladığı Kasım güncellemesinin indirilebilir sürümünün kaldırıldığı ortaya çıktı. Yani araçla hazırlayacağınız kurulum medyası, Temmuz'da yayınlanan Windows 10 olacak.

ZDNet'ten Ed Bott'un yaptığı bu keşfe cevap veren Microsoft, değişikliğin kasıtlı olarak yapıldığını, "gelecekteki yüklemelerin Windows Update yoluyla yapılması gerektiğine karar verdiklerini" söyledi. Daha kötü olan ise, Windows 7 veya 8.1'li PC'nizi yapı 10240 Medya Oluşturma Aracı'nı kullanarak bugün Windows 10'a yükseltirseniz, Kasım güncellemesini bir ay boyunca alamayacak olmanız. Microsoft'un Kasım güncellemesine yönelik sıkça sorulan sorular sayfası, Windows 10'u yükledikten sonra 31 gün geçmemişe Kasım güncellemesinin hemen sunulmayacağını söylüyor. Bunun nedeni, kullanıcılara önceki Windows'a geri dönme olanağı sunmak.

Bott'a göre Microsoft, indirme sayfasında bu değişiklikle ilgili yalnızca bir satırlık şu uyarıyı gösteriyor: "Bu indirmeler, Windows 10 PC'nizi Kasım güncellemesine güncellemek için kullanılamaz." Yani uyarıyı görmediyseniz, küçük bir sürprizle karşılaşabilirsiniz.

Değişiklik, MCT ile uğraşmayan çoğu kullanıcıyı etkilemeyecek. Ancak ön yükleme yapabilen bir Windows 10 medyası oluşturmak isteyenler, bunu en güncel Windows ile yapamayacaklar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

geç kalışlar yeni sürümü çoktan arşivime kattım bile :D

İyi ki zamanında indirmişim. :)

şakamı bu.... 10 pc var herbirinin 3-4gb indirmesini mi bekleyeceğim...

zaten Kasım güncellemesini millet ne kadar gec alirsa o kadar iyi olur.bilgisayar o kadar kararsiz bi sisteme dönüştü ki 8.1e donmeyi dusundum .

Ziyanı yok son iso dosyasını indirinler başka sitelere yükler ordan kullanır micrsoftta kendi aracıyla indirilmemesine seyirci kalır..

MediaCreationTool ile iso dosyasının güncel sürümünü indirmek rahattı

iyi hoşta kendisi iso yu veriyor zaten MCT kim ne yapsın. https://www.microsoft.com/en-us/software-download/techbench

ooo home 64 bit 10240'ı indirememiştim iyi oldu :)

temiz kurulum yapınca zaten geliyor hemen 1511? ben 2 kasımda temiz kurulum (dualboot) ile yükledim ve bugün 23 kasım şu anda 1511'e sahibim bu sadece yükseltmede geçerli anlaşılan.

20 kasımda indirmiştim 2.94GB boyutunda, Temmuz'da verilen sürüm müdür yeni midir?

İyiki Linux Mint kullanıyorum. Allah bu Windows kullananlara sabır versin dostlarım.

Yeni Bilgiler Var Önümüzdeki AY İçinde 10586 Sürümü MCT Yolu İle ISO Tekrar Yüklenebilir Duruma Gelecek.

@25 Kasım 2015 00:41 Şu an 10586 ISO Sürümleri MCT İle İndirilebilir Durumda

Selam Beyler indirme işlemi askıya alınmıstı TEKRAR DÜZELTTİLER HERKEZ İNDİREBİLİR kasım güncellemesi cs go yu mahvetmıstır. csgo oynayıpta gecmeyı dusunenler aralıktakı yada ocaktakı guncellemeyı ındırsın ben 10240 a devam :)

Sen de yorum yaz