Windows 10 mağazasındaki uygulamalar ne kadar yeni?

Windows 10 mağazasındaki "Yeni ve yükselenler" bölümünde yapılan bir araştırma, Microsoft'un canını sıkan gerçeği gün yüzüne çıkardı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 mağazasındaki uygulamalar ne kadar yeni

Windows 10'un uygulama mağazasındaki "Yeni ve yükselenler" bölümünü inceleyen bir geliştirici, bu bölümdeki uygulamaların pek de yeni olmadığını, üstelik yükselmediğini keşfetti. Kısacası buradaki uygulamalar, yeni değil çoğunlukla eski uygulamalardan oluşuyor.

Bugün bir işletim sisteminiz varsa ve geniş bir kitleye ulaşmak istiyorsanız, uygulama mağazanızda sunduğunuz uygulamaların kalitesi ve çeşitliliği büyük önem taşıyor. Ancak Microsoft, Windows Phone'daki ağrılı tecrübelerinden sonra aynı sorunu bir kez daha yaşıyor gibi görünüyor. Microsoft'un MVP ünvanına sahip yazar Matt Lacey, Windows 10 mağazasındaki bölümlerin zaman içindeki değişimini izledi. Lacey'in "Yeni ve yükselenler" kategorisinin ilk sayfasında yaptığı keşifler ise pek iç açıcı olmadı.

Geliştiricinin raporuna göre 122 günden fazla süren testte listeye 202 yeni girdi eklendi; ancak listedeki uygulamalardan 65'i, aynı listeye 3 veya 4 kez girdi. 4 aylık süre içinde "Yeni ve yükselenler" bölümünde toplam 209 farklı uygulama listelenirken, listenin en tepesine yükselenler, burada ortalama 40 gün durdular.

Bir başka ifadeyle test süresinin başlangıcında listede bulunan 72 uygulamanın 62'si, 122 gün sonra hala "yeniler" listesinde gezmeyi sürdürüyordu. Hayal kırıklığı yaratan bu durum, Microsoft'un uygulama mağazasının halen diğerlerinin gerisinde olduğunu gösteriyor. Microsoft bu sorunu çözemezse geliştiriciler ve kullanıcılar, zamanla Windows mağazasını terk edebilir ve Windows Phone'da yaşananlar tekerrür edebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Napsın abi adamlar mağaza bomboş mevcut birkaç uygulamayı rastgele yeni diye koyuyorlar

çoktan öldü win10 mobil market vs

Microsoft yazılım devi. Şimdi açıyorum durumuna. Zamanında linux için msnde görüntülü gorusme yapabilmemiz için durmadan port değiştirir bize turlu taklalar attirirdi. Linuxa yapılan yazilim desteğini engeller tekel olmak için elinden geleni yapardı. Olmuştu da. Çok sevdiğim linuxtan uygulama darlığı yüzünden kopmustum. Kim derdi ki devir tersine dönecek. Etme bulma dünyası.

Adamlar mağazayı adam etmeye daha yeni başladı.Buna rağmen ben her türlü ihtiyacımı mağazadan bulabildim telefonum için.Az daha gelişince büyük bir kesime rahatlıkla hitap eder.Kimse sorun yaşamaz.Wp10 kullanmayanlar bilmez bu telefonların.Rahatlığını.

Mağazada uygulama mı var? Belki mağazaya yüklenmiş en yeniler bunlardın. Ya liste gerçekse.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play