Windows 10 ortaya çıkıyor!

Microsoft'un yeni nesil işletim sistemi, bir sürprizle birlikte geldi! İşte yeni Windows...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10 resmi olarak tanıtılıyor!

Güncelleme: Windows 10 Teknik Önizleme sürümünü denedik, işte ilk raporumuz!

Microsoft, San Francisco'da düzenlediği etkinlikte Windows 9'u atlayarak Windows 10'un perdesini araladı. Böylece bir sonraki nesil Windows, sürpriz ismiyle resmi olarak ilk kez ortaya çıkmış oldu.

Microsoft'tan Terry Myerson, yeni Windows'un "önce-mobil, önce-bulut" dünyası için baştan yapılmasının gerektiğini söylerken, Windows 10'un eskisinden daha da çok cihazda kullanılabilir hale geleceği açıklandı. Bir süredir Microsoft'un üzerinde çalıştığı düşünülen her platform için tek Windows uygulama mağazasının gerçeğe dönüşeceği de kesinleşti.

Myerson, Windows 10'u "gelmiş geçmiş en kapsamlı platformumuz" olarak adlandırıyor. Microsoft'un Windows 8 ve 8.1'in ardından Windows 9'u neden atladığı ise henüz bilinmiyor. Windows 10'un bir önizleme sürümü, yarın hazır olacak. İşletim sisteminin tamamlanması ise şu anki planlara göre 2015'in ilkbahar aylarını bulacak.

Microsoft'un etkinliği şu anda devam etmekte. Windows 10 hakkında daha fazla bilgi geldiğinde tümünü sizlerle paylaşacağız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 43 Yorum

on numara işletim sistemi mi demek istediler yoksa ON orada DON mu dediler göreceğiz :D

Ama... ama... neden?

@30 Eyl 2014 20:48 8.2 8+2=10

@30 Eyl 2014 20:48 matematiğine hayran kaldım

10 bu da Son demek istemişler.....

Way beeeee

Bedava olacakmıymış :)

Harika olmuş Windows 10

Windows hepimizi ters köşe yaptı :)

Windows 9 bedava olacaktı hakikaten oldu :D :D

Android ve iOS bitirebilecek bir hareket *Abi crack nasıl atılıyordu ya *Steam de indirim varmış hacı Cyrsis i indireyim telefona *İntel i3 lü Lumia amayı düşünüyorum

9u anlamak saçma atlasa bile yok 0 yerine thersold gibi bir isim kullanabilirlerdi diye düşünüyorum

10 numara windows

sayisal olmasi gerekmiyor onemli olan isletim sisteminin cok iyi olmasi isim artik 2 nci planda inanin windows 3.1 windows 95 windows98 windows xp bunlar cok ozel isletim sistemidir microsoft kullananicilari icin. Yenilerden bir tek windows 7 basarili digerleri olmadi. Windows ten olacagina Windows Magic olabilirdi yada Windows Bubble ... Windows Surf ... saygilar

Bu sefer kullaniciyi dinlemisler. Tesekkurler Microsoft..

@30 Eyl 2014 22:32 beni dinle mikrosoft bu sitiv balmer amcayı hemen siyoluğa getiriyonuz ardından winidos 9 ketiket edişinı çıkaryonuz anladn mı? (yazım yanlışları bilerek yapılmıştır)

windodows 9 S Plus yokmu?

Harbiden sağ gösterip sol vurdular. Noldu neden atladılar hiç anlamadım. Ama 8.1'i yeni bir işletim sistemi olarak göstermiş olabilirler.

Bence tek sayı olanlar iyi çift sayı olanlar kötü döngüsünü kırmak için :)

9'u atlamaları ilginç olmuş hakikaten. Yalnız ben Windows 8'in neden sevilmediğini anlamış değilim. Uzun zamandır 8.1 kullanıyorum (Yeni bir bilgisayar kullanıcısı değilim Windows 3.1'den beri pc kullanıyorum) ancak şimdiye kadar kullandığım en hızlı işletim sistemi bu. İlk çıktığında başlat menüsünü ben de sevmedim, hala sevmiyorum :) bu yüzden Start8 kullanıyorum. O sağ üstte falan çıkan Charm menüsünü de kapattım. Gerek sistemin açılması, gerek windows içindeki geçişler olsun, Windows 7'ye göre daha başarılı bence. Eski oyunlar, uygulamalarla uyumluluk sorunları var ancak onlar da bir şekilde çözülüyor. Hele sistemde bir de SSD varsa, tadından yenmiyor :) Bir de gayet ucuz. 2 tane lisansı 60 liraya aldım. Araştırırsanız 15 dolara lisans bulabiliyorsunuz.

Microsoft'un Windows 9'u atlayıp 10'a geçmesi biraz manidar sonuçta Apple gelecek ay Mac OS X 10.10 sürümünü çıkaracakken.

Windows 8 zaten piyasadaydı, üzerine işletim sistemini adam eden 8.1 güncellemesi geldi muhtemelen bunu win9 kabul ettiler ki Win9(yaniwin8.1) bedavaya geldi. Win10 ile milleti derinden sevecekler.

Bence cok iyi olmus

Yav bu ne microsoft ta ağızlarda tat tuz bırakmadı, eskiden 6-7 yılda bir yeni işletim sistemi çıkarırdı ama köklü değişikliklerle çıkarırdı ama artık iyice suyunu çıkardı.Bu gidişle 6-7 senede windows 12-13'ü görürüz.

Eğer bu paralı olacaksa ben Windows 9 olan bedavasını alayım.

@01 Eki 2014 00:36 iyi fikir :) ben de istiyorum windows 9!

Tablet pc karışımı harika bir sistem geliyor.

@01 Eki 2014 01:23 8 le denedi o tablet - pc - tel karışımını yemedi . karışımlar her zaman yarım yumalak çalışır biraz ondan biraz bundan, her platform için ayrı win çıkarıp ortak çatı altında birbirleriyle sorunsuz çalışmalı ozaman anroidi gömer ama zor.

oyuncu tabiriyle Windows 8 in DLC si hayırlı olsun :)

şu win 200 kolor temasından da vaz geçsin artık one öyle gpu mu yetmiyor. aeroglas geri isteriz. gerisi iyi zeten.

acayip bir karmaşa... belliki windowsda baki değildir...

9 Mobiller için ara sürüm olur, 10'da birleşirler o nedenle 10 demişlerdir. İlkbahardan itibaren de ceplerde Android kullanan kalmaz. Adamlar 8 çekirdek 3 GB ramla androidin yapamadığını 2 çekirdek 1 GB ramla şimdiden hallediyor, siz daha iOS ile sahte kavganıza devam edip oyalanın.

android tablate nasıl yüklenecek anlamadım?

Windows 10 değil, WİNDOWS BUKALEMUN!! Windows 7 severler, windows 8.1'den memnun kalanlar ve diğer tüm kullanıcı taleplerini gözeten Windows sentezi olmuş. Adı Windows Synthese olsa daha çok yakışırmış. Windows 9 koymadıkları iyi olmuş, en azından bizdeki tüm olumsuz şeyler dokuzla ifade edilr. Çıktığı günden itibaren olumsuz tepkiler yağar, bloglarda şu sözü duyar gibi oluyorum ''Windows 9, dokuz doğurttu, beklentileri karşılayamayan windows tam bir hayal kırıklığıyla vs. vs.'' WİNDOWS ON, GEL ZİRVEYE KON, TÜM TENKİTLERE SON!

@01 Eki 2014 12:29 Microsoft Türkiye de "dokuz doğurdu " demesinler diye adını, tüm dünyada değiştirdi öyle mi. Bravo, seni müdür yaptım. Microsoft binasına girip çıkanalara Kolonya Tutma Müdürüsün artık. Pazartesi gel işe başla...

@01 Eki 2014 18:25 Kem söz geçmez akçe sahibinindir! Çok güzel yumurtlamalar yapmışsın! Yazıyı doğru oku sonra eleştir! Bizde öyle tenkid edilirdi diye bir öngörüde bulundum. Microsoft bunun için 10 adını verdi, sonucuna nasıl ulaştın valla parlak zekasın. Beni Microsoft'ta mihmandarlığa uygun görmüşsün eyvallah, ekmek parasının kazanıldığı her yer kutsaldır. Yüksek izan ve IQ sahibi olarak sen varken müdürlük ne haddime CEO'luk şahsınıza biçilmiş kaftandır. Artık gülsuyumu dökersin, hacıyağımı tercih senin! Buralarda harcanma Human Ressorces bölümüne hemen başvur!

Microsoft bile kendi çıkardıklarına güvenmiyor ki. Wİn10 u çıkarttıktan 6 ay sonra Win12 yi çıkartır, bakın 2 kat çalıştık diyede uyuyanları uyutmaya devam eder. Alanlar düşünsün....

abiler bu satya abi steve ballmer ın açıklarını (katycat belirtilerini) kapatıyor. w9 ismini bu yüzden koymadılar!

@02 Eki 2014 18:48 yanlış anladınız herhalde açık derken Steve Ballmer'ın KatyCat olmasından bahsediyor.

bu windows 10 da aero efektlerini kapatmay yok mu? Win8 deki gibi.

windows sayıları karıştırdı herhalde... 8'den sonra 9 gelir :) biri hatırlatsın şunu windowsa.

@05 Eki 2014 17:37 8 den sonra Katy Perry'nin uğurlu sayısı 9 gelir. Satya amca Katy Perry'den nefret mi ediyor acaba?

Sen de yorum yaz