Windows 10, Steam'de yükselmeye devam ediyor!

Windows 10'un yükselişi, hemen her alanda kendini belli etmeye başladı. Bunun en iyi kanıtlarından biri de, haberimizde...

  • Cenk Atlı
Windows 10, Steam'de yükselmeye devam ediyor!

Geçtiğimiz ay yayınlanan veriler Steam kullanıcılarının neredeyse yüzde 45'lik bir bölümünün Windows 10'dan yararlandığını ve yüzde 42.94'ünün de işletim sisteminin 64-bit'lik sürümünü kullandığını gösteriyordu. Valve'nin donanım kullanımına yönelik yayınladığı yeni istatistikler Windows 10 kullanımının Windows 7'ye nazaran artmaya devam ettiğine işaret ediyor.

Temmuz ayını kapsayan verilere göre Windows kullanımı yüzde 0.19'luk bir artışla yüzde 95.69'a yükselmiş durumda. Steam oyuncularının yüzde 44.93'ü 64-bit'lik Windows 10 kullanırken, söz konusu işletim sistemi sürümünün toplamdaki kullanımı ise yüzde 46.52 olarak görülüyor.

Dier yandan yüzde 35.98'lik bir pazar payına sahip olan Windows 7 kullanımının ise düşmeye devam ettiği anlaşılıyor. Yine benzer biçimde aralarında  XP, 8, 8.1 ve Vista'nın de bulunduğu Windows'un diğer versiyonları giderek daha az sayıda kullanıcı tarafından tercih ediliyor.

OS X kullanımın ise biraz daha düşerek yüzde 3.20 olduğu, Linux'un ise yüzde 0.02'lik küçük bir artışla yüzde 0.82'lik bir kullanıcı oranına eriştiği dikkat çekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

yeni guncelleme bozu stabiletiyie

Windows 10 a geçenlerin %90 farkında olmadan geçmiş olabilir. Bilgisayar başından ayrılmaya gelmiyor ki... bir bakıyorsun win7 bıraktığın PC windows 10 olmuş Aaaa :) 3 Harfliler mi Yaptı Acaba, Ondan sonra Şu Kadar Kullanıcı Windows 10a geçti. Biz uyuyorduk haberimiz yok. Peki Yüzde kaç Kişi windows 10 dan geriye dönmüş ? Haber Niteliği Olan Budur!

@05 Ağustos 2016 22:00 bilerek geçtim ve çevremdeki çoğu kişi bilerek geçti. Bilmeden genelleme yapma. 7 yıllık cihazıma ilk gün yükledim ve sorunsuz çalışıyor hala. Win7 ye dönmeyi düşünmedim bile. Kullanım oranları artıyorsa bu geri dönmediklerinin bir göstergesidir

Windows 10 pişmanlıktııııııır... Demedi demeyin.

Windows Ten.... Mükemmelliğin gücü....

Windows 10 candır geçmeyen heyecan peşinde koşanlardır.

Sen de yorum yaz