Windows 10, Windows 8'i altıya katladı

Henüz kullanım alanlarında Windows 8'e yetişemese de, Windows 10 bu alanda onu altıya katladı bile!

Windows 10, Windows 8'i altıya katladı

Windows 10 kullanıma sunulduktan hemen sonra, geçen dört hafta içinde toplamda 75 milyon kez yükleme sayısına ulaştı. Bu, şirket için büyük başarı elbette, ancak iş bununla da kalmadı. Gelen yeni raporlara göre Windows 10 platformunda, Windows 8'e kıyasla 6 kat daha fazla uygulama indirildi.

Tanıtıldığı ve kullanıma sunulduğu günden bu yana büyük çoğunluğun beğenisini kazanan Windows 10 dalgası hızla büyümeyi sürdürüyor. Platforma ilişkin gelen yeni haberler ise uygulamalara yönelik. Windows 10 platformunun kullanıldığı kısa süre içinde, cihaz başına Windows 8'e kıyasla tam 6 kat daha fazla uygulama indirilmiş durumda.

Öte yandan halen Windows platformunda (PC ya da telefon) pek çok büyük uygulama resmi olarak yer almıyor. Bunlar arasında Periscope, Pebble, Snapchat, Tinder, Official F1, Nike+, Atlantic Airways, Starbucks ve daha pek çok isim var. Ancak Microsoft, yazılım ekibi ve geliştiricileriyle bu açığı kapatmak için çok fazla çalıştığı -ve çalışmak zorunda olduğu- bir gerçek.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

yalana bak be 4. millenium faciası nasıl olurda 8'i altıya katlar... 2. 8 faciası olacaktı...

ne saçma anket bunlar tabiki win10 geçecek bendahi ihtiyacım var alacam.. neden çünkü win10dan başka bir sürüm çıkmayacak.. demekki win 10 (veya windows bir sfır) hepsini geçecek.. en azından birkaçyıl başka bir sürüm gelmez..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir