Windows 10'a Geçiş Yolu Hala Kapanmadı!

Windows 7 ve Windows 8 kullananlar için Windows 10'a geçiş yolu resmi olarak kapandı. Ancak ilk günden beri açık olan yollar, hala açık!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'a Geçiş Yolu Hala Kapanmadı!

Windows 7 veya 8'den ücretsiz olarak Windows 10'a geçiş yolu, resmi olarak geçen sene Temmuz ayında kapandı. Ancak Microsoft'un en son işletim sistemine geçmek isteyenler için hala çalışan iki yol var.

Bu geçiş yollarının, resmi geçiş süresi bittiğinden bu yana açık olduğu söyleniyor. İlk yöntemde yükseltmek için "yardımcı teknolojiler"den faydanlanmanız gerekiyor. Microsoft, yardımcı teknolojileri kullananlardan herhangi bir doğrulama yapmasını istemiyor. Ancak erişebilirlik işlevlerini kullananlar için sunulan bu yöntemle Windows 10'a geçmek pek etik görünmüyor. Yine de Microsoft'un Windows 10'a geçilmesini memnuniyetle karşılayacağını düşünüyoruz; sonuçta firmanın bu yolu hala kapatmamasının bir nedeni olsa gerek.

İkinci yöntemde Windows 10'a yükseltmek için Windows 7 veya Windows 8 ürün anahtarınızı kullanmanız yeterli. Bunu yaptığınızda direkt olarak Windows 10'a geçebiliyorsunuz. Bu "açığın" halen kapatılmamış olması şaşırtıcı, ancak belki de Microsoft, Windows 10'un istatistiklerinin ve kullanıcı sayısının iyileşmesini istiyor.

Microsoft, ilk yöntemi bilerek sunsa da, ürün anahtarı yöntemiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmıyor. Bunun nedeni, resmi olarak böyle bir yolun açık olmaması gerekiyor.

Windows 10 şu sıralar bir sonraki ücretsiz büyük güncellemesi olan Fall Creators Update'i bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

sürekli mavi kran hatası vermesi sürekli göçmesinden dolayı geçiş kapısı açık bırakılmış... 4. millenium faciası pişmanlıktır...

@grezimonk nedir bu microsoft düşmanlığı...

@grezimonk Kullanmayı bilmiyorsan çamur atma. Zerre hata yaşamadım 2 yıldır.

win7 de bu kadar mavi ekran görmemişsinizdir, win10 en son sürümü kullanyıorum ancak ara sıra alakasız bir şekilde mavi ekran veriyor

mavi erkran hatası kullanıcı sorunlarından kaynaklanıyor düzgün kullanmayanlarda bu oluyor

@16 Ağustos 2017 11:26 mavi ekranları kullanıcıya alakasız çıkartıyor...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play