Windows 10'a Ücretsiz Geçiş Sona Eriyor

Windows 10'a ücretsiz geçiş için geriye kalan yollar, bu tarihten itibaren kapanıyor!

  • Ali Ruhi Öztürk
Windows 10'a Ücretsiz Geçiş Sona Eriyor

Microsoft yaptığı en son duyuruda Windows 7 veya 8.1'den Windows 10'a geçiş için kullanılan yardımcı teknolojilerin yükseltilmesi işlemi 31 Aralık'ta sona erecek. Yardımcı teknolojilerin yükseltilme sayfasını güncelleyen şirket, "Lütfen 31 Aralık 2017'de hizmetin sona ermesinden önce bu fırsattan yararlanın." uyarısını yayınladı.

Yazılım devi daha önce erişilebilirlik-tabanlı güncellemenin sonsuza kadar sürmeyeceğini ve hizmetin sonra ermesinden önce bir duyuru yapılacağını açıklamıştı. Görünüşe bakılırsa bu duyuru o duyuru.

Aslında, eğer Windows 10'un erişilebilirlik özelliklerini kullanmıyorsanız, bu hizmetten faydalanmamanız gerekiyor. Ancak ortada kullanıcıları denetleyen bir sistem olmadığı için, bu hizmet eski işletim sistemlerini Windows 10'a geçirmek için son fırsat haline gelmiş durumda.

Ancak eğer elinizdeki Windows 7 veya 8.1 anahtarınız OEM değilse, Windows 10'u yükledikten sonra bu anahtar ile onu aktif hale getirmeniz hala mümkün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Bu imkan bitmeden Windows 7 kullanıcılarının önce Windows 10'a yükseltip legal seriali almalarını bir yere kaydetmeleri sonra dilerlerse tekrar windows 7'ye dönmeleri akilane olacaktır. Öyle yada böyle bir gün Windows 10'a geçmek zorunda kalacakları su götürmez gerçektir. Bedava fırsat kaçırılmamalıdır sonra uyduruk sitelerden hashi bilmemnesi bozuk krekleri indirmeye mahkum kalırlar.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost