Windows 10'lu cihaz sayısında yeni rekor!

Yayınlanan yeni rapor, Windows 10 yüklü cihaz sayısının 5 ayda nerelere ulaştığını gösteriyor!

  • Onur Seven
Windows 10'lu cihaz sayısı 200 milyona ulaştı

Yeni bir rapor artık 200 milyon cihazın Windows 10'dan güç aldığını ortaya koyuyor. İki ay önce yeni nesil işletim sisteminin 120 milyon kurulum sayısını aştığı açıklanmıştı. Son iki aydaki 80 milyonluk artışla birlikte toplam kurulum sayısı beş ayda 200 milyona yükselmiş durumda.

Microsoft, aylık 40 milyon yeni yükleme sayısına ulaşan Windows 10'u üç yıl içersinde bir milyar cihaza ulaştırmayı hedefliyor. Ancak Windows 10, Temmuz 2016'dan sonra Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına ücretsiz bir yükseltme olarak sunulmayacağından bu pek olası görünmüyor.

Bu rakamlara Windows 10 Mobile cihazları ve  artık Windows 10 çekirdeği üzerine inşa edilmiş Xbox One konsolunun dahil olup olmadığı henüz bilinmiyor. Microsoft'un bir sonraki Windows 10 resmi kurulum rakamları bize şirketin 2018 yılında 1 milyar kurulum sayısı hedefine ulaşma ihtimalinin olup olmadığı konusunda daha iyi bir fikir verecektir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

" Windows 10 Cihaz Sayısında Yeni Rekor " Saçmalık...Windows 10 nun başarsı mı yani bu ? Zorla bilgisayarlara yükseltme seçeneği ile kullanıcının aklına zorla gir.Sonra vay efendim artış...

Ulaşmak için her şeyi yaparlar zaten Lumialara W10 geldiğinde yaklaşık 40 milyon eklenmiş olacak o sayıya o yüzden bence ulaşacaklardır.

geri kaldıranların sayısıda rekordur bence.

1 milyar cihazda Windows 10 sayısına ulaşmak için Temmuz/2016 da son çare Surface pro 4'ü %90 lara varan indirimle verirse ancak ulaşır. Gel Haziran gel istermisin dediğimi yapıyorlar. Bütün dünya buna inansa bir inansa, Hayat Bayram olsa! Gözünüz mü çıkar, 2016 da bir cihaz alana ikinciyi bedava verseniz, tek alana %70 indirim, duyun sesimi sayın PC üreticileri Microsoft, HP, DELL, Lenovo, Asus, IBM, INTEL, IBM, Gigabyte, Sony, Toshiba, ACER, Casper, GIGABYTE ve diğerleri.

şunda satılan dizüstü vs cihazlarda win 10 kurulu geliyor , şuna bakmak lazım win 7 ve win 8.1 den geçişler ne durumda asıl başarı o dur

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost